Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Testosteron Oranı Yüksek Erkekler Daha Dürüst

Katılım
9 Ağu 2019
Mesajlar
332
Tepkime puanı
170
Puanları
43
Yaş
37
Konum
turkiye
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

Almanya’daki Bonn Üniversitesi’nde yapılan araştırmada, erkeklik hormonu testosteronun erkeklerde yalan söyleme isteğini azalttığı belirlendi.

Prof. Armin Falk ve ekibinin araştırmasına sağlıklı 91 erkek katıldı. Katılımcıların 46′sı testosteron içeren, 45′i bu hormonu içermeyen jeli deri üzerine sürdü. Ertesi gün katılımcıların kanındaki testosteron seviyesi ölçüldü.
Teker teker kabinlere alınan katılımcılara bilgisayarda bahis oyunu oynatıldı. Bahsi kaz*****n para ödülü aldığı deneyde katılımcıların skora ilişkin ne kadar yalan söyledikleri belirlendi.
Araştırmaya imza atanlardan Profesör Bernd Weber, testosteron içeren jeli kullanan katılımcıların diğerlerine göre daha ‘dürüst’ olduğunu gördüklerini vurguladı.
Testosteronun kendine saygı, dürüstlük ve kişinin kendisiyle ilgili olumlu etki bırakma isteğini artırdığını belirten bilimadamları, bu hormonun nasıl dürüstlüğe yönlendirdiğinin ve kadınlar üzerindeki etkisinin ise başka araştırmalarla açıklanabileceğini belirtti. Araştırma ‘Plos One’ dergisinde yayımlandı.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)