Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Test Çözme Teknikleri

  • Konbuyu başlatan Mia
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 1:56

Mia

bayan
Katılım
26 Eyl 2016
Mesajlar
654
Tepkime puanı
15
Puanları
0
Cinsiyet
Kadın

İtibar Puanı:

♦ Bir konuyla ilgili soruları çözmeden önce o konuyu tam anlamıyla öğrenin. Soru çözerek de öğrenip öğrenmediğinizi hem kontrol edin, hem de tekrar yapın.

♦ Sorularda seçici olmayın,ayırt etmeyin. Her sorunun size sınavda sorulabileceğini düşünerek çözmeye çalışın.

♦ Çözemediğiniz veya yanlış çözdüğünüzü düşündüğünüz soruların mutlaka doğru çözümünü öğrenin,sorun soruşturun cevapsız bırakmayın.

♦ Bir soruya çok fazla takılmayın bu konsantrasyonunuzun bozulmasına yol açar aynı zamanda size vakit kaybettirir.

♦ Soruyu daha kolay çözmenizi sağlayacak önemli anahtar kelimelerin altını çizin.Asla tüm sorunun altına çizmeyin bu görüntü kirliliği yapar ve soruya odaklanmanızı geciktirir.

♦ Her gün belirli sayıda soru çözmeye gayret gösterin ve zaman ilerledikçe soru miktarlarını yavaş yavaş arttırın.

♦ Önce soruyu daha sonra verilen bilgileri okuyun. Soruyu ve verilen bilgileri anlamadan asla şıkları okumaya başlamayın.

♦ Sorudaki bütün şıkları mutlaka okuyun. Şıkların hepsini okumadan doğru olduğuna inandığınız şıkkı kesinlikle işaretlemeyin bir soruda birden çok caydırıcı şık bulunmaktadır.

♦ Yanlış olduğuna kesin olarak emin olmadıkça, ilk işaretlediğiniz cevabınızı değiştirmeyin.

♦ Doğru çözdüğünüzden emin olmadığınız soru ve sorular varsa tekrar göz atmak için sınavın en sonuna bırakın. Bu zamanı verimli kullanmanızda size yardımcı olacak bir taktiktir.

♦Yanlış çözdüğünüz sorulardan ötürü ümidinizi kaybedip asla ümitsizliğe kapılmayın.

♦Çözemediğiniz soruları düşünerek stres yapmamalısınız.

♦ Uzun paragraftan oluşan soruları “bu soru çok uzun kesin zordur” yargısında bulunarak o soruyu atlamayın. Unutmayın uzun paragraf soruları diğer sorulara göre daha kolay sorulardır.Genel olarak da cevaplar paragrafın içinde gizlidir.

♦ Doğru cevaba daha kısa sürede ulaşmak istiyorsanız yanlış olduğuna inandığınız şıkların üstünü çizin.Bu en çok kullanılan ve en etkili yöntemlerdendir.

♦ Sayısal sorularda işlemleri mutlaka kaleminizle kağıda yazarak çizerek yapın. Hafızanızdan işlem yapmak hem çok riskli bir seçim hem de size daha fazla zaman kaybetmenizi sağlayacaktır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)