Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Ters Psikoloji Nasıl Kullanılır?

  • Konbuyu başlatan Eqe
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 1:46

Eqe

Ters Psikoloji Nasıl Kullanılır?

Ters psikoloji karşınızdaki kişinin yapması ya da inanması istediğiniz şeyi tam tersini söyleyerek sağlamak olarak tanımlanır. Alman psikologlar Adorno ve Horkheimer insanların kendilerine söylenenin aksine ya da tam tersine tepki verdiklerini teorize ettiler ve bu teori 1970’lerin sonlarında fikirler ortaya atıldığında test edildi ve kanıtlandı.

Randevularda ters psikolojinin büyük bir avantaja dönüşebileceğini bilin. O, elde edilmesi zoru oynuyor ve sadece arkadaş olmak istiyorsa, onunla aynı fikirde olduğunuzu ve sadece arkadaş olmak istediğinizi söyleyebilirsiniz. Bunun gerçekten ikiniz için daha iyi olduğunu düşündüğünüzü ve istediğinizin bu olduğunu söyleyin.

Ebeveynlerin ters psikolojinin büyük hayranı olduğunu unutmayın. Birçok teknikleri onların ebeveynlik tarzına dâhil ve farkında değiller. Ters psikoloji en iyi çocuklarda sonuç verir çünkü çoğunluğu her zaman anne ya da babalarının söylediklerinin tersini yapmak isterler. Ters psikoloji tekniklerini ayrı ayrı kullanın. Aşırı uygulamak çocuklarınızda özgüven sorunlarına yol açabilir, bu nedenle kullanacağınız konuları ve kelimelerinizi dikkatli seçin.

İşyerinde kullanın. Ters psikoloji köşe ofisine, maaş artışlarına hatta terfi almanıza bile yol açabilir. Satış temsilcileri genellikle tüketici ya da müşterilerine bir ürünü satarken ters psikoloji kullanırlar ve onların o ürün olmadan daha yoksul hissetmelerini sağlarlar. Kendinizi garantiye alın ve riski eleyin. Dikkat çekin ve yapacağınız anlaşmada ya da satacağınız üründe sizin müşterinizden daha fazla şey kaybedeceğinizi fark ettirin.

Ebeveynlerinizde ya da ailenizde ters psikolojiyi kullanın. Gençler genellikle ters psikolojiyi hafta sonu partilerine gitmek, alışverişe çıkmak ve fazladan harçlık için ebeveynlerini manipüle edebilirler.


 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular