Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Terk Edilmiş Birbirinden İlginç 11 Hayalet Kasaba

Muzik

Hayalet kasabalar garip bir şekilde çekici olabilmekte.. Onların varoluşları pek çok soruyu gündeme getiriyor, ilk etapta niçin terk edildiler ve gerçekten musallatlar mı var? Onları çevreleyen gizem ve tehlike, görmezden gelemeyeceğimiz bir merak ve entrika duygusu yaratıyor. Pek çok hayalet kasaba ziyaret etmek için tamamen güvenli ve büyük olasılıkla sıkıcı olsa da, muhtemelen size anlatmak üzere olduğumuz bazılarına adım atmak en iyisidir.

1.Oradour-sur-Glane, Fransa
terk-edilmis-yerler-652x434.jpg


1944’te Nazi SS askerleri Oradour-sur-Glane’ye yürüdüler, erkek, kadın ve çocuk herkesi topladılar. 642’si katledildi, adamları ezip öldürdüler ve kadınları ve çocukları kiliseye koymadan önce yaktılar. Ölümcül olan hayalet kasaba şimdi kaybedilen hayatlara bir anıt olarak duruyor.

2.Terlingua, Teksas
terk-edilmis-yerler-11-651x434.jpg


Bir klasik vahşi batı hayalet kasabası, Terlingua, Teksas, aynı zamanda bir madencilik topluluğudur. Kasaba, madenlerin su basması ve mineral fiyatları düşene kadar çabuk çoğalması ihtiyacını karşıladı. Kasabanın sakinleri kasabayı terk ederek onu yok etti.

3. Cahawba, Alabama
terk-edilmis-yerler-10-649x434.jpg


Buna inanmak zor ama Cahawba, Alabama’nın bir zamanlar başkentiydi, ama toprak bataklıktan ve su baskınından dolayı, 1825’te büyük bir selden sonra onu harekete geçirdi. Sivil Savaşın olduğu zamanlar şehir için işler daha da kötüleşti. Sonrasında bir abluka ve 1965’de ki sel ile kasaba terk edildi.

4. Essex County Hapishanesi, New Jersey
terk-edilmis-yerler-1-595x434.jpg


1837’de inşa edilen New Jersey’deki eski Essex County Hapishanesi, ilçelerindeki en eski binalardan biridir, ancak ciddi şekilde çürümüştür. Terk edildiği zaman, pek çok gizli belge hapishanede kalmıştır, çünkü yapı o kadar sağlam değildi ki herkes hemen ayrılmak zorunda kalmıştır. Daha sonra, grafiti ile uğraşan evsiz uyuşturucu bağımlılarına ev sahipliği yaptı.

4. Kennicott, Alaska
terk-edilmis-yerler-9-626x434.jpg


Kennicott, Alaska, 1903’te bakırın keşfinden ötürü öne çıkan bir başka maden kasabasıydı. Popüler olmayan konumu nedeniyle, madenin sahipleri oraya çalışan işçilere önemli maaşlar sağlamışlardı. Erkekler haftada yedi gün uzun saatler çalışacak ve ailelerine ev parası göndereceklerdi. Refah uzun sürmedi. 1938’de, Kennicott bakırın çıkarıldığı yer bir hayalet kasaba oldu.

5. Kilamba Yeni Şehri, Angola
terk-edilmis-yerler-8-579x434.jpg


Angola’daki Kilamba New City, petrol karşılığında Çinliler tarafından inşa edildi. İnsanları gecekondulardan çıkarma vizyonundan kurtuldu, ancak tamamlandıktan sonra fiyatlar çok yüksek ve hiç kimse ipotek alamadı. Yani, modern, renkli ve iyi tasarlanmış bir hayalet kasaba olarak kaldı.

6. Pyramiden, Kuzey Kutup Dairesi
terk-edilmis-yerler-7-651x434.jpg
Pyramiden, Kuzey Kutup Dairesi’ndeki eski bir Sovyet madenciliği yerleşimidir. Teknik olarak, Norveç’teki Svalbard takımadalarında bulunur. İlk olarak İsveç’e, 1927’de Sovyetlere satıp 70 yıllığına madencilik yapıldı.

7. Virginia City, Montana
terk-edilmis-yerler-6.jpg


Bir zamanlar 10,000 kişiye ev sahipliği yapan maden kasabası Virginia City, Montana, altınlar bittiğinde halkı tarafından terk edildi. Şimdi, eski batıyı deneyimlemek için popüler bir turistik yer ama bu onu daha az ürkütücü yapmaz. Birçoğu şehrin bazı bölümlerinin perili olduğuna inanıyor.

8. Port Arthur, Tazmanya
terk-edilmis-yerler-5-649x434.jpg
Avustralya’daki en sert hapishane olarak kabul edilen Tazmanya’daki Port Arthur 1833’te inşa edilmiş, ancak 1877’de terk edilmiştir. Avustralya’da en büyük katliamlardan biri 1996 yılında bir adamın 35 kişinin ölümüne ve 23 kişinin daha yaralanmasına neden oldu. Oldukça popüler turistlik bir yerdir ve perili olduğu düşünülmektedir.

9. Humberstone, Şili
terk-edilmis-yerler-4.jpg
Humberstone, göbeğe çıkan başka bir maden kasabasıdır. Şili’de bulunan Humberstone, madencilik Saltpeter (Sodyum Nitrat) için en büyük şehirdi. Bugün, UNESCO Dünya Mirası Sit Alanıdır.

10. Agdam, Azerbaycan
terk-edilmis-yerler-2-710x324.jpg


Sovyetler Birliği’nin çöküşünden sonra, Agdam, Azerbaycan, Dağlık Karabağ Cumhuriyeti’nin yükselişiyle kaosa düştü. Savaş patlak verdi ve kabuklar şehri bombaladı. 40 bin insana ev sahipliği yaptıktan sonra tamamen terk edildi. Artık hayalet bir moloz kasabası ve Ermeni ordusu tarafından tampon bölge olarak kullanılıyor.

11. Isla De Las Munecas, Meksika
terk-edilmis-yerler-3-645x434.jpg


Karısını ve çocuğunu geride bırakan Don Julian Santana, Teshuilo Gölü’nde bir adaya taşındı ve bir kızının bir gün boğulduğunu iddia etti. Hafızasını onurlandırmak için adanın her yerine bebek bebekleri astı. Bugün, manzara karşısında yüzlerce bebek var. Hava ve zaman bebek bebeklerini yok etti ve bozdu, ürpertici ve ürkütücü bebeklere dönüştürdü. İronik bir şekilde, 2001 yılında, Don Julian Santana’nın küçük kızın iddia e.​
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)