Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Tayland edebiyatı

Katılım
31 May 2017
Mesajlar
280
Tepkime puanı
3
Puanları
0
Cinsiyet
Kadın

İtibar Puanı:

[h=2]Tayland edebiyatı[/h]​

Tayland edebiyat geleneksel ağır etkilenmiştir Hint kültürünün bir sürümü olan Tayland 'ın ulusal destanı Ramayana denilen Ramakien . Sürümleri epik bir dizi imha kayboldu Ayutthaya 1767 yılında. Üç versiyonu var: bunlardan biri denetiminde (ve kısmen tarafından yazılmış) King altında hazırlanan Rama I Oğlu, Rama II , bazı parçaları rewrote Khon dram. Orijinal temel farklar maymun tanrı için genişletilmiş bir rol Hanuman ve mutlu biten bir ek .
Tay literatüründe en önemli şair Sunthorn Phu adlı romantik macera hikayesi Phra Aphai Mani ve dokuz gezi parçaları için en iyi bilinir , Nirats .
Kings Rama V ve Rama VI özellikle yazarlar, ayrıca non-fiction birleştirmek için kendi programının bir parçası olarak çalışır Batı geleneksel Tay kültürü ile bilgi.
20. yüzyılın Thai yazarlar filizlenen bir edebiyat pazarı için literatürde oldukça fazla ışık kurgu üretmek eğilimi var. Ama giderek, tek tek yazarlar gibi yazarlar da dahil olmak üzere daha ciddi işleri, üretmek için kabul edilmektedir Kukrit Pramoj Kulap Saipradit, ( Kimlik Kartı Rumuz Siburapha ) , Botan, ve diğerleri. Bazı eserlerinin İngilizce'ye tercüme edilmiştir. Turan Tayland bölgede özellikle sociocritical iki yazarlar üretti Srinawk Khamsing ve Pira Sudham . Özellikle, Pira Sudham İngilizce yazıyor.
Tayland gurbetçi yazarların yanı sıra 20. yüzyılın bir zenginlik olmuştur. Bangkok Yazarlar Grubu şu anda Hintli yazar GY Gopinath, uydurukçu AD Tekin, yanı sıra non-fiction kurgu yayın Gary Dale Cearley .


 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular