Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Tacizi ve Tecavüzü Engellemeye Yönelik 10 Etkili Önlem.

Muzik

5703c73118c7761754df8e46Taciz ve tecavüze karşı alınması gereken 10 önlem

1. Kadınların içeceklerine ilaç katmamak.

2. Sokakta tek başına yürüyen (saat kaç olursa olsun) bir kadını rahatsız etmemek.

3. Herhangi bir yardıma ihtiyacı olan kadın gördüğümüzde, bize olan minnettarlığını cinsel yollarla ifade etmesini beklememek. Böyle bir beklentimiz varsa ve karşılanmamışsa ona tecavüz etmemek.

4. Asansörde yalnız bir kadın gördüğümüzde sözlü ve fiziksel tacizde bulunmamak.

5. Uyuyan (sarhoşluktan olabilir, yorgunluktan olabilir... ama bunların hiçbirinin konunun devamıyla ilgisi olamaz) bir kadın gördüğümüzde ona tacizde bulunmamak, tecavüz etmemek.

6. Açık kapı veya pencere bırakmış bir kadının evine gizlice girmemek.

7. Kamusal alanlarda tek başına kalmış bir kadına sözlü veya fiziksel tacizde bulunmamak.

8. Eğer içimizdeki tecavüzcüyü durduramıyorsak, yanımızda mutlaka sağduyulu bir arkadaşımızı bulundurmak ve onun bizi engellemesini sağlamak.

9. Sağduyulu bir arkadaşımız yoksa boynumuza bir tecavüz düdüğü asmak ve bir kadına tecavüz etmek istediğimizde bu düdüğü çalarak etrafımızdan yardım isteyip insanların tecavüz etmemizi engellemelerini sağlamak.

10. Açık sözlü olmak. Örneğin bir kadınla randevulaşınca ona bir insan olarak saygı duyduğumuz izlenimini vermeden önce esas niyetimizin ona tecavüz etmek olduğunu açıkça söylemek. Aksi takdirde karşımızdaki kadın ona tecavüz etmek istediğimizi anlayamaz.

Uzun lafın kısası, önce kendimize hakim oluyoruz. Gece geç saatte savunmasız bir kadın gördüğümüzde onu tecavüze açık bir av olarak görmüyoruz. Hatta savunmasız olduğunu düşünüyorsak ona saldırmıyor, içimizdeki hayvanı değil insanı harekete geçirerek, önce kendimizi-ona tecavüz etmekten- koruyoruz. Kapiş?
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)