Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Suyun iyileştirme gücü

  • Konbuyu başlatan Mia
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 1:16

Mia

bayan
Katılım
26 Eyl 2016
Mesajlar
654
Tepkime puanı
15
Puanları
0
Cinsiyet
Kadın

İtibar Puanı:

Suyun iyileştirme gücü

Hidroterapi, bilinen en eski tedavi yöntemlerinden biri ve suyun tedavi amaçlı kullanımı tüm dünyada giderek yaygınlaşıyor.


Antistres hormonlarının üretimini artıran, bağışıklık sistemini güçlendiren, kan dolaşımını hızlandıran su, migren, hemoroit ve varise ilaç oluyor. Üstelik suyla tedavi şekilleri bir değil, iki değil. Yıkama, basınçlı su, su sesi (Osmanlılar da su sesinden faydalanarak, psikolojik rahatsızlıkları tedavi ediyorlardı), buhar banyosu…
Yüz yıkamak bile tedavi

Suyla tedavi altı başlık altında toplanabilir:

1 – Hidroterapi: Her birimiz aslında farkında olmadan hidroterapi uyguluyoruz. Örneğin korktuğumuzda su içmek, yanık üzerine buz koymak, yüzmek, yüz yıkamak, duş almak, banyo yapmak, hepsi birer klasik hidroterapi metodu.

2 – Oturma banyoları: Hemoroit ve varis tedavisinde kullanılıyor. Rahim kasılmalarından kaynaklı sancıları hafifletiyor.

3 – Basınçlı suyla yapılan bir tür masaj özellikle romatizmaya iyi geliyor.

4 – Sıcak kompresler ve soğuk sargılar: Sıcak kompresler ağrıları azaltıyor. Soğuk sargılar ise ateşi düşürmeye yaradıkları gibi, burkulma ve incinmelere de uygulanıyor.

5 – Buharla tedavi: Üst solunum yolu enfeksiyonların da, bazen kaslarda ağrı olması durumunda sauna ve hamama girilmesi öneriliyor.

6 – İçerdikleri mineraller ve elementlerle tedavi edici özelliğe sahip olan kaplıcaları unutmamak gerekiyor. Türkiye, sahip olduğu kaplıcalar sayesinde bu alanda bir cennet sayılabilir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular Forum Tarih
Mia Alternatif Tıp 0 270

Benzer konular