Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Star Wars Oyunları Lucasfilm Games Markası Altında Toplandı

Fineas

Epik
uye
Katılım
14 Mar 2018
Mesajlar
4,287
Tepkime puanı
5,415
Puanları
113
Konum
İzmir
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

Disney’in altına geçtikten sonra yeniden yapılanan LucasArts ismine veda etmiştik. Oyun tarafını kapsayacak Lucasfilm Games markasının duyurusu sonunda yapıldı.


Mickey Mouse, Lucasfilm ve ona bağlı firmaları satın aldıktan sonra büyük bir yapılanmaya gitmişti. Bildiğiniz üzere birçok Star Wars hikayesi, ana hikaye olmaktan çıkarılıp Legends altında toplanmıştı. Bu ve buna benzer irili ufaklı değişiklikler yapılmıştı.


Anlaşmanın ardından 2013 yılında LucasArts departmanının kapatılmasına karar verilmişti. Disney ise Star Wars markasına ait oyunların lisanslamasını EA‘ye vermişti. Ancak Star Wars oyunlarını ve daha öncesinde LucasArts altında çıkan oyunları kapsayacak bir markanın duyurusu yapılmamıştı.

Lucasfilm Games’in çalışmaları aslında yeni değil. Bu isim birkaç yıl önce ortaya çıkmıştı. Ancak 2021 yılı itibariyle ilk defa tanıtımı yapılmış oldu. Lucasfilm Games, Disney’in satın almasının ardından Star Wars markası için çıkmış ve çıkacak oyunları kapsayacak bir yapıda olacak. Bundan sonra çıkan Star Wars oyunları da Lucasfilm Games markasıyla duyurulacak.

Asıl merak edilen kısım ise Lucasfilm Games bir yayıncı mı olacak, yoksa bir yandan eski firma gibi geliştiricilik rolünü de üstlenecek mi? Şu aşamada henüz bir paylaşım yapılmadı ama Star Wars markasının oyun lisansları EA elinde ve 7 yıllık süreç içerisinde oldukça az oyun gördük. Lucasfilm Games bu duruma el atacak mı, göreceğiz.

Bu arada tanıtım için hazırlanan fragmanı da aşağıya bırakıyorum.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)