Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Star Wars Droidlerinin Pulları Basılacak

Fineas

Epik
uye
Katılım
14 Mar 2018
Mesajlar
4,287
Tepkime puanı
5,416
Puanları
113
Konum
İzmir
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

Amerika Birleşik Devletleri Posta Servisi (U.S. Postal Service), Star Wars konulu yeni bir posta pulları serisi çıkaracağını duyurdu. U.S. Postal Service, uzak galaksinin unutulmaz maceralarında karşımıza çıkan droidlerini ön plana çıkaracak.


Geçtiğimiz ay bilimkurgunun kraliçesi Ursula K. Le Guin’in pulunu piyasaya süreceğini açıklayan USPS şimdi de Star Wars pullarıyla radarımıza takıldı. USPS‘ten yapılan açıklamada; “İlk Star Wars filmi A New Hope‘ta hayranların karşısına çıkan ilk karakterler C-3PO ve R2-D2 adlı droidler olmuştu ve droidler Star Wars galaksisinde önemli rol oynamaya devam ettiler. Posta Servisi, büyüleyici 10 droid karakter pulu ile Star Wars galaksisindeki değerli droidleri selamlıyor.” denildi.


Star Wars evreninden 10 droidin dahil edildiği seride IG-11, R2-D2, K-2SO, D-O, L3-37, BB-8, C-3PO, bir Gonk güç droidi, 2-1B tıbbi droid ve Chopper olarak bilinen C1-10P pulları yer alacak. Pul koleksiyonu için bu droidlerin seçilmesinin nedeni de Lucasfilm ve Disney‘in ABD çapındaki STEM (Bilim, Teknoloji, Mühendislik, Matematik) öğrenme girişimlerine verdiği destek oldu.

Disney ve Lucas Film, Star Wars: Force for Change yardım programı kapsamında 12. sınıf öncesi çocuklara yönelik küresel sivil toplum kuruluşu FIRST ile işbirliği yaparak, STEM sistemini dünya çağında daha fazla gence yaymak ve onlara daha parlak bir gelecek sağlamak amacıyla çalışmalar yürütüyor.

Droidlerin yer aldığı Star Wars posta pulları serisinin baharda basılacağı belirtildi.
 

Han

En Güzel Edep Güzel Ahlaktir...!
uye
Katılım
20 Ocak 2021
Mesajlar
7,620
Tepkime puanı
6,989
Puanları
113
Konum
Huzur🧿
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

ee Hadi Hayirlisi olsun... :)
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)