Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

SPACEX ROKET BAŞLIĞI GÖRÜNTÜSÜ

6460


Dün gece, SpaceX, Falcon 9 roketinin burun konisinin yarısını ikinci kez başarıyla yakaladı ve sonunda denizdeki (çok yavaş) birikimin bir görüntüsünü elde ettik. CEO Elon Musk'un paylaştığı videonun videosu, SpaceX'in Bayan Tree adlı teknelerinden birine bağlı bir ağa düşerek burun konisini ya da yük boşluğunu gösteriyor. Evet, bu cümleyi doğru okudun.

SpaceX olmuştur bir arayış için onun grenaj yakalamak için son bir buçuk yıl . Bu soğanlı yapılar, her fırlatma sırasında bir kalkan görevi görecek şekilde Falcon 9 roketinin taşıdığı yükü veya uyduyu çevrelemektedir. Genellikle, uzayda ikiye bölünürler ve asla geri kazanılmayacak şekilde Dünya'ya geri dönerler. Fakat Musk, hiçbir zaman, özellikle çok paraya mal olduklarında, bir şeyleri bir kenara atmaktan hiç memnun olmadı.

Musk, geçen yıl düzenlediği basın toplantısında fuarın maliyetine atıfta bulunarak, 6 milyon dolar nakit paraya sahip olduğunuzu düşünün ve okyanusa çarpacak ”dedi. “Bunu kurtarmayı dener misin? Evet. Evet, istersiniz. ”

Böylece SpaceX, daha sonraki uçuşlarda tekrar kullanmak için bu yapıları yakalamak için tuhaf bir süreçle karşılaştı. Fairing yarımları uzayda ayrıldıktan sonra, Dünya'ya geri düşmelerini kontrol etmek için bir dizi küçük itici ve bir kılavuz sistemi kullanırlar. Sonra bir noktada, düşmelerini yavaşlatmak için paraşütler kullanıyorlar. Okyanusun yüzeyine inerken, eskiden Bay Steven olarak adlandırılan SpaceX'in Bayan Ağacı (şaka yapmıyorum) - kasırganın düşüşünü kırmak için devasa ağı ile içine giriyor.

Çok sayıda yakın çağrıdan sonra , ilk başarılı fuar yakalaması SpaceX'in üçüncü Falcon Heavy lansmanından sonra Haziran ayında gerçekleşti . Artık şirket, roketlerini indirdiği sıklıkta düzenli olarak fuarları yakalamaya başlayacak gibi görünüyor. Şu anda, SpaceX'in sadece bir tane dev net ağlayan botu var, bu yüzden bir seferde sadece bir yarı yarıya yetişebiliyor. Fakat belki de Bayan Tree yakında görevlerini yerine getirme konusunda yardımcı olacak bir arkadaşınız olacak.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)