Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Söyle Bana Sen Kimsin ?

  • Konbuyu başlatan Muzik
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 3:41

Muzik

senin-tarzin-hangisi.jpg


Dürüst olun! Evden çıkarken aynaya son baktığınızda karşıda kimi görüyorsunuz? Ne bulduysa giymiş, takıp takıştırmış birini mi, yoksa gerçek bir stil sahibini mi? Peki ya hangi stili yansıttığınızdan haberdar mısınız? İşte size giyim konusunda ki kimliğinizi vurgulayacak ve bu konuya ışık tutacak harika bir içerik tam da burada!

Sofistik; karmaşık anlamında kullanılan bu kelime birden çok tarzı – akımı birlikte giyen kişilere denir. Ama bu kişiler bu uygulamayı çorba halinde yapmaz. Tam aksine naif bir şekilde başarırlar. Sözün özü siz de sanatçı ve entellektüel modunda giyinen biriyseniz tam bir sofistikesiniz demektir.

Sofistike-86x300.jpg


Vintage; eski yüzlü, eski moda parçalarla giyinen kişilerdir. Örneğin ekoseli kocaman kloş etekler, dolgu topuk ayakkabılar v.b… Yani moda uğruna eskicilerin önünden ayrılmazlar desek yeridir.

vin.jpg


Retro; eskiden moda olmuş, günümüzde yine moda olabilen parçalardır. Örneğin; popart elbiseler, bebe yaka bluzler, puantiyeli etekler tam onların kalemidir.

retro.jpg


Barok Tarz; klasik yüzyıl öncesi dönemlerde yaşayan kadınlar gibi giyinen tiplerdir. Jakarlı ya da kadife kumaş giysiler, volümlü kollu kıyafetler onların tarzıdır. Örnek; redington giymek.

barok-160x300.jpg


Gotik; karanlık, mistik bir giyim akımıdır. Esintilerini ortaçağdan alır. Kısacası vampir stylingi de diyebiliriz.

gotik-1.jpg


Avantgard; nerede uçuk kaçık giysiler giyen birini görürseniz bu kişi tam bir avangarttır.

avangaaaaaaaaaaaaaaaart-300x188.jpg


Bohem tarz; hipiler, yani 60’lı yılların çiçek çocuklarının saldım çıra giyim tarzıdır. Maksimum uzunlukta boho elbiseler, İspanyol paça jeanlar, organik şile bezi etnik bluzleri çok severler.

boho.jpg


Pin up; romantik mi ve seksi mi biz karar veremedik doğrusu. Ama 60’lar kadını dersek eğer bu konuda seksapelite kokan kadınlar size ilham verecektir. Sonuç olarak kırmızı rujunuzu sürün, beninizi kondurun, çekik gözlüklerinizi takarak waglı saçlarla, puantiyeli ya da peçete desenli elbiselerle dışarı çıkın.

pin-up.jpg


Grunge; bunun için sokaktaki pis çocuk da diyebiliriz. Bir derbederlik, bir umursamazlık ki görmeyin. Yırtık kotlar, askeri parkalar, şekilsiz bereler, eski püskü sloganlı kıyafetler, flanel tişörtler, postallar v.b.

grunge.jpg


Maskülen giyim; bu tarzı benimseyenler için kadın olmaktan bıkıp erkeklik yolunda adım atanlar da diyebiliriz. Misal; erkek takım elbiselerini erkek ayakkabılarını, Oxfordları, makosenleri çok severler.

maskulen-225x300.jpg


Kolej modası; bu kişiler için okulunu bitirmiş de bitirmeye doyamamış da diyebiliriz. Zira okul giysilerinden bir türlü kurtulmak istemezler. Ekose mini okul etekleri, diz üstü çoraplar, kolej montlarıyla dolaşmak, okul ayakkabıları giymek vazgeçilmezleridir bu kızların.

kolej.jpg


Fütüristik; bunlarda da bir bilmişlik bir bilmişlik. Neymiş, öngörüymüş… Uçuk kaçık, aykırı, gerçek dışılık hep bunlardadır. Baştan aşağı aykırılık ve muhalefet kokarlar.

f%C3%BCtur-300x164.jpg


Eklektik; elinize ne geçirdiyseniz üzerinize giyerek tam bir eklektik olabilirsiniz. Çünkü tüm tarzların en aykırı parçalarını giyinerek bunu başarabiliyorsunuz.

eklek.jpg
Holografik; gözünüz yanar bakamazsınız mağazallah. Parıl parıl parlar, gümüş rengini de çok severler.

holog.jpg
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)