Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Soul müziğin kraliçesi..Aretha Franklın..

Katılım
14 Eyl 2018
Mesajlar
2,971
Tepkime puanı
870
Puanları
113
Yaş
42
Konum
istanbuL
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

Daha ortalıkta kimsecikler yokken, Amerika'da siyahların haklarının etrafında kalın sınırlar çiziliyken ve gospel'den soul ve R&B'ye geçiş hala büyük bir problemken ortaya çıktı Aretha Franklin. Kendisine layık görülen lakaplar "Lady Soul" ya da "Queen of Soul"dan da anlaşılacağı üzere, uzmanlık alanı Soul ve R&B olan Franklin'in bir daha inmemek üzere zirveye çıktığı dönemler 60'ların sonunda yakaladığı muhteşem seride yoğunlaştı.

'Respect', 'I Never Loved A Man', 'Chain of Fools', 'Baby I Love You', 'Say A Little Prayer', 'Think' ve 'The House That Built Jack' kesinlikle dinlenmesi gereken efsane parçaların sadece bir kısmı. Muhteşem mezzo-soprano sesi, yüksek notalardaki rahatlığı, sesinin rengi ve 5 oktavlık menziliyle dinleyenlerin ağzını açık bırakan Franklin, 70'lerden sonra temposunu düşürdü. Özellikle bu süreye kadar yoğunlaşan ödüllerinin sayısına ise yaklaşmak mümkün değil: R&B listelerinde 21 defa zirveye çıkan Aretha, 17 de Grammy sahibi.

Muhteşem bir rock şarkıcısı olabileceğinden şüphesi olanları da Beatles ve Simon&Garfunkel icralarını dinlemeye davet ediyoruz. Birçok eleştirmenin olduğu gibi bizim de "tek hakkımız olsa" seçeceğimiz vokal.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular