Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

SON DAKİKA WhatsApp Hesaplarının Silineceği Tarih Ertelendi

Katılım
2 Haz 2019
Mesajlar
3,417
Tepkime puanı
6,736
Puanları
113
Yaş
46
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

Gizlilik ilkeleri ile son bir haftadır hem Türkiye hem de dünya gündemini meşgul eden Facebook'un mesajlaşma uygulaması WhatsApp için geri adımın ilk sinyalini veren bir açıklama yapıldı. Gizlilik bildirimini kabul etmeyenlerin hesapları daha ileri bir tarihte silinecek.

Facebook'un yeni gizlilik kararlarına ilişkin ilk somut adımları attığı mesajlaşma uygulaması WhatsApp'ın gönderdiği bildirim, uzun süredir gündemde. WhatsApp'ı kullanmaya devam etmek için kabul edilmesi zorunlu olan bildirime göre, kabul etmeyenlerin hesapları 8 Şubat 2021 tarihinde silinecekti.
WhatsApp, söz konusu kararına ilişkin dünya çapında artan veri güvenliği endişelerini gidermek adına, hesapların silineceği tarihi 15 Mayıs 2021'e erteledi. Bir süredir mesajların Facebook tarafından okunmadığını ve üçüncü taraflarla paylaşılmadığını dile getiren platform, belirlenen yeni tarihe dek gizlilik bildirimi nedeni ile oluşan bilgi kirliliğini gidermeye çalışacak.

Geri adım yok, bildirimi kabul etmek hala zorunlu, sadece hesapların silineceği tarih ertelendi​


d368ddf0d59ccee97cb05b531d55e8b73e94a0cc.jpg

Sosyal medyada veya ana akım medyada WhatsApp'ın geri adım attığına dair başlıklar ve haberler yer alıyor. Ancak bu haberler gerçeği yansıtmıyor. WhatsApp, resmi açıklamasında yapılan ertelemenin sebebi olarak daha şeffaf iletişim çalışması yürütülmesi gerektiğini vurguluyor.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular