Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Sohbet odaları çocuklar ve gençler için güvenli midir?

EUPHRAT

https://forum.mevsim.org/
yonetici
Katılım
4 Ocak 2017
Mesajlar
1,160
Tepkime puanı
2,952
Puanları
113
Konum
izmir
Web sitesi
forum.mevsim.org
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

Bir kullanıcı başka bir web sitesine veya görüntülü sohbete harici bir bağlantı gönderdiğinde tehlike görünme eğilimindedir​

Sohbet odaları çocuklar için korkutucu olabilir ve potansiyel olarak tehlikeli durumlara yol açabilir, ancak uzmanlar bunların bilgi paylaşım sosyal medya platformları kadar tehdit edici olmadığını söylüyor .

, bir metin grubu sohbetine benzer şekilde, yabancılara grup "odalarında" konuşmak için bir yer sunan çevrimiçi platformlardır, ancak çoğu kullanıcı anonimdir.

Anonim özellik, çocuklar için korkutucu olabilen şeydir çünkü konuştukları diğer kullanıcıların kimliğini gizler; aynı zamanda çocukların özel kalması için anonim özellik gereklidir .

Çocuklara yönelik chat ve oyun web sitesi Kidzworld.com'un başkan yardımcısı James Achilles, gençlere ve çocuklara yönelik olduğu iddia edilen diğer sohbet odası web siteleri hakkında “Kim olduğunuzu iddia edebilirsiniz” dedi. Kidzworld'deki faaliyetin, koronavirüs salgının çocukları okuldan evde kalmaya zorladığından beri arttığını söyledi.

Kaynak:
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Benzer konular