Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Siyatiğin Alternatif Tedavisi

  • Konbuyu başlatan Mia
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 4:36

Mia

bayan
Katılım
26 Eyl 2016
Mesajlar
654
Tepkime puanı
15
Puanları
0
Cinsiyet
Kadın

İtibar Puanı:

Tanımı: Üst bacağın arka bölümü, alt bacağın dış yanı ve ayağın hissini sağlayan siyatik sinirinin boyunca uzanan ağrıdır.
Nedenleri: Sinirin dağılışını izleyen ağrının nedenleri çeşitli olmakla beraber, en sık rastlanan nedenler, alt omurganın genellikle orta yaşlı erkeklerde rastlanan dejenarosyonu (osteoart-rit) ve omurlar arası disk kaymasıdır. Uzman bir doktora danışmakta fayda vardır.

Önerileri: Bir litre suyun içine iki avuç ince kıyılmış sarmaşık katılıp, bitki iyice kaynatılarak yumuşatıldıktan sonra süzülerek kalan posa lapa haline gelecek şekilde ezilip söz konusu ağrılı bölgenin üzerine sürülür. Günde iki kez altı saat arayla tekrarlanır.

* Bir litre suyun içine bir çorba kaşığı dövülerek iyice ezilmiş olan karanfil kökü katılıp kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç Öğün birer çorba kaşığı içilir.
* Bir litre suyun içine iki avuç ince kıyılmış şerit yapraklı pelin (saplan) katılıp, bitki iyice kaynatılarak yumuşatıldıktan

sonra süzülerek kalan posa lapa haline gelecek şekilde ezilip söz konusu ağrılı bölgenin üzerine sürülür. Günde iki kez altı saat arayla tekrarlanır.
* Bir miktar taze okaliptüs yaprağı bir şişenin boğazına kadar doldurulur ve üzerine ağzına kadar saf alkol eklenerek, ağzı sıkıca kapatıldıktan sonra şişe iki hafta boyunca güneş görebileceği veya sıcak bir yerde bekletilip şişenin içindeki bir tülbent yardımıyla paşası da sıkılmak suretiyle temiz bir şişeya aktarılır. Gerektiğinde ağnlı yere fmksiyon yapılarak sürülür.

* Bir litre suyun içine üç adet limon kabuğu rendelenip kaynatılmasının ardından süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir.

* Bir miktar taze baldıran yaprağı yıkanıp, temizlendikten sonra nemli halde mikserden geçirilip bir tülbent yardımıyla sıkılıp elde edilen özsuyu bir miktar (Özsuyu merhem haline getirecek kadar) eritilmiş kuyrukyağı ile karıştırıldıktan sonra söz konusu ağrılı bölgenin üzerine sürülerek kullanılır.

Bitkinin çok zehirli olmasından Ötürü doktor kontrolünde kullanılması gerekmektedir.

* Bir litre suyun içine iki avuç ince kıyılmış şalgam katılıp, bitki iyice kaynatılarak yumuşatıldıktan sonra süzülerek kalan posa lapa haline gelecek şekilde ezilip söz konusu ağnlı bölgenin üzerine sürülür. Günde iki kez altı saat arayla tekrarlanır.

* Bir kova dolusu (5 İt.) soğuk suyun içine iki avuç yulaf samanı katılıp on iki saat bekletildikten sonra kaynatılarak, süzülüp banyo suyunun içine katılır ve yirmi dakika boyunca banyo suyuna yatılır. Gün aşın tekrarlanır.

* Bir litre suyun içine iki avuç ince kıyılmış lahana yaprağı katılıp, iyice kaynatılarak yumuşatıldıktan sonra süzülerek kalan posa lapa haline gelecek şekilde ezilip söz konusu ağrılı bölgenin üzerine sürülür. Günde üç keş altışar saat arayla tekrarlanır.

* Bir litre suyun içine iki avuç ince kıyılmış geven katılıp, bitki iyice kaynatılarak yumuşatıldıktan sonra süzülerek kalan posa lapa haline gelecek şekilde ezilip söz konusu ağrılı bölgenin üzerine sürülür. Günde iki kez altı saat arayla tekrarlanır.

* Bir çay fincanı kaynar suyun içine bir çay kaşığı ince kıyılmış kantoron katılıp demlenmesi için kısa bir süre beklendikten sonra süzülerek günde üç öğün birer çay fincanı içilir,

* Bir litre suyun içine iki avuç ince kıyılmış andız kökü katılıp, bitki iyice kaynatılarak yumuşatıldıktan sonra süzülerek kalan posa iyice ezilip söz konusu ağnlı bölgenin üzerine sürülür.Günde iki kez altı saat arayla tekrarlanır.

* Bir miktar güneş altında toplanmış bin bir delik otu bir şişenin boğazına kadar doldurulur ve üzerine ağzına kadar saf zeytinyağı eklenerek, ağzı sıkıca kapatıldıktan sonra şişe 2-3 hafta boyunca güneş görebileceği veya sıcak bir yerde bekletilip şişenin içindeki yağ kırmızı bir renk aldıktan sonra bir tülbent yardımıyla paşası da sıkılmak suretiyle temiz bir şişeya aktarılır. Gerektiğinde ağnlı yere fmksiyon yapılarak sürülür.

* Bir iri baş soğan yıkanıp, temizlendikten sonra nemli halde mikserden geçirilip bir tülbent yardımıyla sıkılıp elde edilen özsuyu söz konusu ağnlı bölgenin üzerine sürülerek kullanılır. Günde üç kez altışar saat arayla tekrarlanır.

* Dört adet yumurta akı ile birer silme tatlı kaşığı toz karabiber ve zencefil iyice kanştınldıktan sonra bu kanşımı tamamıyla emebilecek kadar sargı bezi içine baürılıp söz konusu ağnlı bölge sanlır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular