Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Siyaset Bölümü Kuralları

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
Uyarı: Forum.Mevsim.Org yönetimi ansızın bölüm kurallarını güncelleme hakkını saklı tutar. Dönem dönem kontrol etmeniz tavsiye edilir.

Bölümün işleyişi ve sağlığı açısından, ekip olarak yeni kuralları hazırlamaya karar verdik. Kuralları dikkatli okuyup uymanız, Forum.Mevsim.Org Yönetim Ekibi tarafından rica edilir.

Yeni Siyaset Bölümü Kuralları

1-)
Öncelikli olarak 100 Mesaj sayısına ulaşamayan üyelerimiz, genel bölüm huzuru ve güvenlik sebebi ile "Siyaset" bölümüne mesaj yazamazlar, ancak "Siyaset" bölümü içerisindeki konuları görüntüleyebilirler, beğenebilirler ve bölüm kurallarına göre olumsuz gördükleri mesajları raporlayabilirler.

2-) Herhangi bir Siyasi parti üyesine veya organına hakaret etmek yasaktır.

3-) Ceza aldığınız mesaj sayısına göre siyaset bölümüne erişiminiz 1-3-5-7-15-30-60-90 gün veya süresiz olarak engellenebilir. Cezalarınız seçim döneminde kaldırılır, ancak bu süre içinde ceza alacak bir hareket yapma söz konusu olur ise bölümde mesaj yazmanız tekrar engellenir ve eski cezanız kaldığı yerden devam eder.

4-) Üyelere karşı aşağılayıcı veya hakaretvari kelimelerin kullanımı yasaktır. Örneğin çomar, aktroll, yunan, ingiliz, putperest, sen kimsin, haddini bil, sana ne gibi...

5-) Bir üyeyi dini ile yargılamak yasaktır. Herkesin dini kendinedir. Üyelere karşı ateist, deist, hristiyan, gavur gibi söylemler; siyaset bölümünden süresiz olarak uzaklaştırılmanıza sebep olabilir.

6-) Hukuki risk taşıyan mesajlarınız yönetim tarafından kaldırılabilir. Bu ve bunun gibi mesajların yazılması sonucunda siyaset bölümüne erişiminiz sınırsız olarak engellenebilir.

7-) Siyaset bölümü dışında siyaset yapmak, "Forum.Mevsim.Org Ceza Sistemi" içerisine girer ve üye 20 Puan ile cezalandırılır. Siyaseti sadece "Siyaset" bölümünde yapabilirsiniz.

8 -) Her üye kendi yorumundan sorumludur. Oluşacak herhangi hukuki ve yasal sorunda Forum.Mevsim.Org sorumluluk kabul etmeyecek olup, mevzu bahis üye sorumlu olacaktır.

9-) Herkesin siyasi görüşü kendinedir. Amaç Siyaset tartışmaktır. Tartışmanın üyeler arasında kişiselleştirilmesi yasaktır. Birden çok üye arasındaki hakaretli tartışmayı kim başlatırsa başlatsın, iki üye de gereken cezayı alır. Bu konuda tolerans gösterilmeyecektir. Bölüm kurallarına göre yanlış olan bir mesaja sadece raporlamak yerine yine bölüm kurallarına göre yanlış olan bir cevap verilir ise yine iki üye de aynı cezayı, gerektiği şekilde alır.

10-) Türkiye Cumhuriyeti Devleti'nin Kurucu Değerlerine, Cumhurbaşkanına, Bakanlarına, Muhalefet Liderlerine, Milletvekillerine, Adaylarına, Belediye Başkanlarına, Muhtarlarına ve daha seçilmiş veya seçilmiş kişiler tarafından getirilen kişilere hakaret etmek yasaktır.

11-) Türkiye Cumhuriyeti Yasaları'na aykırı hiçbir içerik yayınlanamaz.

12-) İçerisinde herhangi bir kuruma veya kişiye karşı aşağılama, hakaret, küçük düşürücü kelime ve benzeri olumsuz ögeler içeren sosyal medya içeriklerinin bölüm içerisinde paylaşımı kesinlikle ve kesinlikle yasaktır.

13-) Bölüm kurallarına uymayan üyeler, belirtilmiş "Siyaset Bölümü Cezalandırma Sistemi" 'ne göre cezalandırılabileceği gibi, bölüm yöneticilerinin takdir yetkisi doğrultusunda da cezalandırılabilir.

14-) Yeni kurallar 20.06.2020 tarihinden itibaren tüm bölüm içerisinde, yönetim üyeleri dahil herkes için geçerlidir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.
Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...