Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Sivilcelerle Savaş Rehberi

  • Konbuyu başlatan Han
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 1:41

Han

En Güzel Edep Güzel Ahlaktir...!
uye
Katılım
20 Ocak 2021
Mesajlar
7,620
Tepkime puanı
6,989
Puanları
113
Konum
Huzur🧿
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

Sivilcelerle Savaş Rehberi


Sivilceler herkes için büyük bir sorun. Hatta önemli bir toplantı, lansman ya da randevu öncesinde gerçekten moral bozucu olabiliyor. Önemli olan sorunun kökenine inebilmek. Düşmanla mücadelede onu yakından tanımanız gerekiyor.

En baştan söyleyelim sivilcelerin en büyük sorumlusu her şeyde olduğu gibi stres. Daha bilimsel bir açıklama için Dermatolog Morgan Rabach'a kulak verelim. "Stresli olduğunuzda, vücuttaki kortizol seviyesi yükselir ve bu hormon yağ bezlerindeki yağ üretimini arttırır" diyor.

Rosacea, kuruluk ve sadece genel tahriş gibi diğer konulara ek olarak "Bu durum zaten tıkanmış gözeneklerde daha da büyük sorunlara yol açabilir." Kortizolün cildinizi etkilemeye başlaması için özellikle stresli hissetmeniz bile gerekmez. Rutininizdeki herhangi bir bozulma cildinizin raylardan çıkması için yeterlidir. "Cildiniz içeride olup bitenlerin penceresi" diyor Dr. Rabach.

Dikkate almanız gereken başka şeyler de var. Yeni cilt bakım ürünlerini kullanmaya başlamış veya başkalarını kullanmayı bırakmış olmanız bir faktör olabilir. Her zamanki kadar su içmemek, diyetinizde değişiklikler (daha fazla hazır gıda ve sürekli atıştırma gibi).

Sıkı durun telefonda daha fazla konuşmak da sivilcelerin oluşmasında bir faktör olabiliyor. Çünkü telefon ekranları en kirli yüzeylerden. Bu kirli yüzeyin yüzünüzle sık temas halinde olması sivilcelere davetiye çıkartıyor.

Sivilceyi azaltmaya yardımcı olmak için, Dr. Rabach meditasyon gibi sakin aktiviteler yapmayı ve hayatınızın son zamanlarda değişen yönlerinin bir envanterini çıkartmayı öneriyor. Ayrıca daha az kahve, daha fazla su içmek iyi bir başlangıç olabilir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)