Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

SİRİ SESİNİZİ KAYD EDİYOR OLABİLİRMİ?

EUPHRAT

https://forum.mevsim.org/
yonetici
Katılım
4 Ocak 2017
Mesajlar
1,157
Tepkime puanı
2,948
Puanları
113
Konum
izmir
Web sitesi
forum.mevsim.org
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

Siri Sohbet Ortamında Sesimizi Kaydediyor

Dünyanın en büyük şirketleri şu anda bizimle ilgili verileri haksız bir şekilde kullanmakla suçlanıyor. Google şirketinin asistan programı ile birlikte Amazon şirketinin asistan programı da sesimizi dinliyor. Son olarak Apple da, yoğun bombardımana tutulan kuruluşlar arasındaki yerini aldı. İşte haberimizin detayları.
Gizlilik konusundan ileri bir boyuta geçmeyi başaran Apple, genellikle bunun için tercih edilir. Verileri güvenli bir şekilde saklanması ve kesinlikle herhangi bir platformla paylaşmaması kullanıcılar için öneml
i bir detay. Ancak Apple'ın sanal asistanı olan Siri'nin ortam dinleme gibi bazı sistemlere sahip olduğunun bilinmesi işleri biraz değiştirdi.
6100


Siri, ses kayıtlarını topluyor

The Guardian tarafından yapılan açıklamada Siri sisteminin rastgele sesleri dinlediği ve bunları kayıt altına aldığı ifade edildi. Bu kayıtlar içerisinde cinsel temas olduğu gibi aynı zamanda uyuşturucu kaçakçılığı ile ilgili ses kayıtlarının da yer aldığı ifade edildi.

Elde edilen bu veriler, Apple şirketinde çalışan bazı kişiler tarafından değerlendiriliyor ve sonuç olarak Siri programına ekleniyor. Değerlendirme yapan kişilerin sadece kısa bir ses kaydı alması yeterli. Ses kaydından sonra Siri bunu otomatik olarak kendi sistemine ekliyor.
Apple'ın bizleri konuşma mesafesinden dinlemesi gerçekten de endişe verici. Şirketin konu ile ilgili kısa bir süre içerisinde açıklama yapması bekleniyor. Ancak Apple, sadece bu iddiayı doğrulamakla yetindi. Peki sizce de Apple gizlilik konusunda güvenilir bir kuruluş mu? Düşüncelerinizi yorumlar bölümünden bizlere aktarabilirsiniz.
 
Katılım
15 Eyl 2017
Mesajlar
3,587
Tepkime puanı
4,913
Puanları
113
Yaş
33
Konum
Sevgiyle bakan gözler in..
Cinsiyet
Kadın

İtibar Puanı:

Ben bunu daha önce de fotoğraflar için duymuştum cekindigimiz fotoğraflar silsende telefonda kalıyor ve görebiliyorlar die. Ses kaydını ilk duyuyorum ne yapmak lazım eskiden posta varmış insanların rahatmis huzurluymus . Şimdi hErsey var huzur yok rahat yok.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)