Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Silinen WhatsApp Sohbetlerini Geri Yükleme

EUPHRAT

https://forum.mevsim.org/
yonetici
Katılım
4 Ocak 2017
Mesajlar
1,160
Tepkime puanı
2,952
Puanları
113
Konum
izmir
Web sitesi
forum.mevsim.org
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

6508


Yanlışlıkla bir WhatsApp sohbetini sildiniz ve hemen pişman oldunuz mu? Geri almanın bir yolu olup olmadığını mı merak ediyorsunuz? Endişelenme, yardım etmek için buradayız. Silinen WhatsApp sohbetlerini geri yüklemenin bir yolunu ve bir iCloud veya Google Drive yedeklemesi üzerine yazılan WhatsApp sohbetlerini geri getirmenin bir yöntemini paylaşacağız. Adımları denemeden önce, yalnızca yedekleme seçeneği WhatsApp'ta ilk kez açılmışsa, sohbetleri geri yükleyebileceğinizi unutmayın. Bu, sohbetlerinizi hiç yedeklememiş olmanız durumunda, yanlışlıkla sildiğiniz mesajları ya da sohbetleri kurtaramayacağınız anlamına gelir.

Dikkat etmemiz gereken bir diğer şey, silinmiş WhatsApp sohbetlerini geri yüklemek için bu yöntemleri test etmemiz ve bizim için çalıştığımız, ancak bu yöntemlerin WhatsApp'ı kaldırmayı ve en yeni yedeklemeden geri yüklemeyi içermesidir. Bu, son yedeklemenizin süresi ile bir sohbeti yanlışlıkla sildiğinizde gelen mesajları kaybettiğiniz anlamına gelebilir. Durum ne olursa olsun, çok dikkatli olun ve sadece silinen WhatsApp mesajlarını kurtarmak bazı verileri kaybetme riskini taşıyacak kadar önemliyse, aşağıdaki adımları izleyin. Gadget'lar 360 herhangi bir veri kaybından sorumlu değildir, bu nedenle kendi sorumluluğunuzdadır.

Sohbet yedeklemesini açmak için WhatsApp'ı açın , Ayarlar > Sohbetler'e git > yedekle'yedokunun . Burada,
yedeklemenizin sıklığını hiçbir zaman, günlük, haftalık veya aylık olarak ayarlayabilir veya manuel bir yedekleme bile yapabilirsiniz. Ayrıca, bir Android akıllı telefon kullanıyorsanız, yedeklemenin depolanmasını istediğiniz Google hesabını seçmeniz gerekir .

Bir iseniz iPhone kullanıcısı, içinde Ayarlarına gidin WhatsApp > Sohbetler > Backup Sohbet sen seçebileceğiniz, Otomatik Yedekleme frekansını veya kullanım Yedekleme Şimdi bir yedekleme başlatmak el ile iCloud .

Başlayalım.


Silinen WhatsApp sohbetlerini geri yükleme
İşte çeşitli yöntemler kullanarak silinmiş WhatsApp sohbetlerini geri yükleyebilirsiniz.

Bulut yedeklemesiyle silinmiş WhatsApp sohbetlerini geri yükle
Sohbetleri yanlışlıkla sildiyseniz, sohbetin bulut yedeğinizde mevcut olma ihtimali vardır. Google Drive veya iCloud yedeklemenizin gece yarısı gerçekleştiğini ve sabahları yanlışlıkla bir sohbeti sildiğinizi varsayalım. Bulut yedeğinin hala sohbeti var ve geri yükleyebilirsiniz. İşte nasıl:

  1. WhatsApp'ı Android akıllı telefonunuzdan veya iPhone'unuzdan kaldırın.
  2. WhatsApp'ı yeniden yükleyin ve telefon numaranızla ayarlayın.
  3. Uygulama kurulduktan sonra, bir bulut yedekten mesajları geri yüklemenizi isteyen bir uyarı alırsınız. Bu yedekleme dan olacağını Google Drive üzerinde Android'de ve iCloud iOS . Geri yükle'ye dokunun .
  4. Bu yanlışlıkla sildiğiniz mesajları geri getirecektir. En son bulut yedeklemenizin ardından bir mesajınız varsa ve sildiyseniz, kurtarmanın bir yolu olmadığını unutmayın.
Android'in yerel yedeklemesiyle silinen WhatsApp sohbetlerini geri yükleme
Silinen
WhatsApp sohbetlerini geri yüklemeyi denemenin başka bir yolu, onları Android telefonunuzdaki yerel yedeklerden kurtarmaktır. Bu yöntem iOS'ta çalışmaz. Google Drive yedeklemeniz silinen iletilerin üzerine yazmışsa, aşağıdaki adımları izleyin.

  1. Telefonunuzun Dosya Yöneticisine gidin ( bu uygulamayı bulamazsanız Google'ın Dosyalarını indirin ). Şimdi WhatsApp klasörü> Veritabanına gidin . Veritabanı klasörü, telefonunuzda yerel olarak depolanan tüm WhatsApp yedekleme dosyalarını içerir.
  2. Dosya seçin msgstore.db.crypt12 ve bunu adlandırmak msgstore_BACKUP.db.crypt12 . Bu, en son yedek dosyanızdır ve üzerine yazılmasını engellemek için yeniden adlandırmanız gerekir. İşlerin ters gitmesi durumunda, bu dosyayı her zaman orijinal adıyla yeniden adlandırabilir ve geri yükleyebilirsiniz.
  3. Şimdi bu klasörde msgstore-YYYY-AA-GG.1.db.crypt12 formatında bir sürü dosya göreceksiniz . Bunlar eski WhatsApp yedeklerinizdir, en yenisini seçip msgstore.db.crypt12 olarak yeniden adlandırabilirsiniz .
  4. İşte zor kısım: Akıllı telefonunuzda Google Drive'ı açmanız, hamburger simgesine (üç dikey çizgi)> Yedeklemeler'e dokunun . Şimdi orada WhatsApp yedeğini silin. Bu, telefonunuzu bunun yerine yerel yedekten geri yüklemeye zorlar.
  5. Şimdi, WhatsApp'ı kaldırın ve yeniden yükleyin. Ayarlayın ve bir kez yapılırsa, bulutta bir sohbet yedeğinin olmadığını düşünerek, sohbetleri yerel bir yedekten geri yüklemek için bir istekte bulunulur.
  6. Geri yükle üzerine dokunun ve o kadar. Silinen sohbetlerinizi geri alırsınız.
Yani bunlar, WhatsApp sohbetlerinizi yanlışlıkla sildiğiniz bir durumda veya WhatsApp'ı yeni kurduğunuz ve eski sohbetlerinizi tekrar istemediğiniz bir durumda kullanabileceğiniz iki yöntemdir. Her iki durumda da, yukarıda belirttiğimiz gibi, herhangi bir mesajı geri yüklemek için sohbet yedekleme seçeneğinin açık olması gerekir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular