Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Sıcaklarda Evimizi Nasıl Serinletebiliriz ?

Katılım
9 Eyl 2018
Mesajlar
1,257
Tepkime puanı
1,751
Puanları
113
Yaş
30
Konum
İstanbul
Cinsiyet
Kadın

İtibar Puanı:

Yazın evi seri tutmak için neler yapılabilir? Çarşafı buzluğa koyarak...
Evde kliması olmayanlar için yapılabilecek bazı ev serinletme yöntemleri bulunuyor. İşte serin bir evin püf noktaları...
6054
Daha Serin Bir Ev İçin Yapabilecekleriniz

-Evinizdeki sera etkisini azaltmak adına perde ve panjurları kapatmak güneş ısısının odaya dolmasını engelleyecektir.

-Eğer evinizde klima yoksa ve serinlemek için vantilatörden yararlanıyorsanız eski bir yöntem olan vantilatörün önüne buz kovası koyma yöntemini deneyerek vantilatörünüzden daha fazla verim alabilirsiniz.

-Sıcaktan uyuyamıyorum, yattığım yerde sürekli soğuk taraf arıyorum diyorsanız çarşaflarınızı katlayarak buzdolabında bekletip, uyumaya yakın yatağınıza serebilirsiniz.

-Eğer özenle baktığınız canlı bitkileriniz varsa evinizdeki kaliteli hava miktarının artmasının yanında evin sıcaklığını da düşürdüğünü bilmelisiniz.

-Evinizde bulunan aydınlatmalar evdeki sıcaklığı artıran etkenlerdendir. Eski ampuller florasan ve LED'lere göre daha çok ısı yayarlar.

-Eve ısı yayan diğer bir unsur ise teknolojij aletler. Özellikle kullanmadığınız zaman bile açık bıraktığımız bilgisayar ve televizyonları kapatarak evinizin ısısını düşürebilirsiniz.

-Uyurken penceleri açık veya aralık bırakmak gece boyu hava dolaşımını sağladığı için evde serinlik oluşturur. Güneş doğduktan sonra ise özellikle güneş alan bölgelerdeki pencereler kapatılarak gece boyu serinlettiğiniz evin ısısını koruyabilirsiniz.

 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)