Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Sesli Arama Web Adreslerini Nasıl Değiştirir?

Dil tabanlı arıyorsanız, yazılı bir aramadan farklı bir şekilde yaparsınız. Bu, akılda kalıcı bir web adresinin nasıl ses çıkardığını da etkiler.
Sesli asistanlar Sesli arama web adresleri


Kısa, hatırlaması kolay, açık yazım: Şimdiye kadar bunlar bir alan seçmek için üç altın kuraldı. Dijital ses yardımcıları Alexa, Cortana, Google ve Siri sayesinde ses tabanlı çevrimiçi arama artıyor - ve etki alanı adları için başarı ölçütlerini değiştiriyor. Domais adı seçerken, hoster Go Daddy Almanya Bölge Müdürü Paul Ashcroft şöyle açıklanır:

1. Önceden kısa sürede ve yazım hatası olmadan yazılabilen kısa isimler en çok aranan isim olsa da, Sesli Arama da daha uzun URL'lerin kullanılmasına izin verir. Böylece, Fridaysforfuture.de gibi daha uzun bir adres, kolayca anlaşılabileceği gibi aniden akılda kalıcı bir URL haline gelir.

2. Kullanıcılar sıklıkla sesli arama yoluyla bir soru ile arama yapar. Bu, URL seçiminde, örneğin bir isim olarak bir soru seçilerek düşünülebilir. Bir kullanıcı bu soruyu sorarsa sitesinin arama motoru sonuçlarında iyi bir şekilde yer alması gerekir.

3. Benzersiz bir fonetik dikkat edin. Özellikle radyo reklamlarında, açıkça telaffuz edilebilir bir alana sahip olmanın daha önce avantajlı olmasına rağmen, bu özellik sesli arama ile bağlayıcı bir kriter haline geldi. Şehir adları gibi yeni alan adı uzantılarıyla birlikte, Wermachtdiebestepizzain.berlin gibi dikkat çekici adresler oluşturmak kolaydır. Bu açıkça telaffuz edilir ve hatırlanması kolaydır. Buna karşılık, kısaltmaları ve bir kelimeyi temsil etmeyen harf kombinasyonlarını içeren adresler ilgisini yitirir.

4. Bir etki alanı adının sesli arama için iyi olup olmadığını kontrol etmek için "radyo testi" olarak adlandırılan bir yardımcı olur: Potansiyel bir müşteri, bir ses reklamında etki alanı adını duyduktan sonra web sitesini bulabilir mi? Sesli arama için geçerlidir: Özellikle, Pizza4u.de gibi sayıların ve kelimelerin birleşimine sahip alanlar böyle bir testi geçemezken, kullanıcılar Pizzaforyou.de adresini çok daha kolay buluyor.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular