Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Senolytics bilimi: nasıl yeni bir hap yaşlanmanın sonunu heceleyebilir?

EUPHRAT

https://forum.mevsim.org/
yonetici
Katılım
4 Ocak 2017
Mesajlar
1,160
Tepkime puanı
2,952
Puanları
113
Konum
izmir
Web sitesi
forum.mevsim.org
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

6931


Yaşlılıktaki sağlık sorunlarından kurtulmak için basit bir tedavi beş ila 12 yıl arasında yapılabilir.

Tömrünü uzatmanın o bilim kriyojenik donmuş olma eski milyarderler imajını conjuring, marazi büyülenme bir konudur. Ancak, sonsuza dek yaşamak için alabileceğiniz bir hap yerine, yaşlanma sürecini geri çekebilecek bir hap olup olmadığını, yani yaşlılık çağıran kırılganlık, osteoartrit, hafıza kaybı, maküler dejenerasyon ve kanserleri engelleyebilecek bir ilaç olup olmadığını hayal edin. .
Senolytics bilimi ile olabilir: ortaya çıkmakta olan - ve beklenen bir anti-aging tıbbı alanı. Dünyanın en iyi gerontologlarının birçoğu hayvanlar üzerindeki olanakları göstermiştir ve şimdi umut verici sonuçlarla insan klinik denemelerine başlıyor. Eğer çalışmalar ümit edilen kadar başarılı olmaya devam ederse, şu anda orta yaşlı olanlar daha uzun süre genç olan ilk nesil yaşlı babalar olabilir - biraz tıbbi yardımla.
Uzun ömürlü çalışan çoğu bilim insanı, “sağlık sigortası” olarak adlandırdıkları sürenin yaşam süresinden daha uzun sürdüğünden daha fazla endişe duyuyor: yani, insanların daha az acı ve hastalıkla yaşlanmasına, daha iyi bir yaşam kalitesine sahip olmalarını sağlamak. Bu sadece yaşlı insanlar için iyi olmaz, aynı zamanda dünya çapındaki yaşlı nüfusu canlandırmanın bu zamanlarında, ekonomiler için harika olurdu.
İngiltere ve Galler'de yaşam beklentisi, geçtiğimiz yüzyılda neredeyse 25 yıl arttı; Ulusal İstatistik Ofisi , İngiltere'nin 65 yaş üstü nüfusunun önümüzdeki 50 yılda 8.6 milyon (Londra nüfusu hakkında) artacağını tahmin ediyor . Bu pahalı olacaktır: NHS , 65 yaşındakilere 30 yaşından iki katından fazla harcıyor ; 85 yaşındaki çocuklar, beş katından daha pahalı.

Connecticut Üniversitesi Yaşlanma Merkezi'nde yardımcı doçent olan Ming Xu, “Sağlıklı yaşlanma büyük bir proje - hem devletler hem de yaşlı hastalar için birçok fayda sağlayabilir” diyor. Xu'nun belirttiği gibi yaşlanma , çoğu kronik hastalık için en büyük risk faktörüdür; Laboratuvarının amacı yaşlanma sürecini yavaşlatmak ve aynı anda hastalıkları önlemek için yeni müdahaleler ortaya çıkarmaktır.
Xu, yaşlanan hücreleri hedef alan bir tıp dalı olan senolytics'te çalışıyor; nihai ölümümüzde araç olarak tespit edilen çeşitli hatalı hücreler. Bu “zombi” olarak adlandırılan hücreler yaşlandıkça orantılı olarak çoğalır ve çoğalır, iltihaplanmaya neden olan maddeleri yayar ve diğer sağlıklı hücreleri yaşlandıkça döndürür, sonuçta vücutta doku hasarına neden olur.
Xu, Minnesota'daki bir akademik tıp merkezi olan Mayo Clinic'teki bir ekibin parçasıydı ve 2011'de, bu yaşlanan hücrelerden kurtulmak için genetik bir hile kullanmanın, erken yaştaki farelerde sağlığı ve yaşam süresini önemli ölçüde artırabileceğini gösterdi. 2016'da aynı grup, doğal olarak yaşlı farelerde benzer sonuçlar elde etti ve aynı çöpten doğan iki yaşlı kemirgenin tutuklayıcı bir görüntüsünü salıverdi. Senolitik hücrelerinden temizlenmiş olanı mızrak ve parlak görünüyor, kardeşi büzülmüş, grileşmiş ve yaşı görünüyor.
Çöp arkadaşları, neredeyse iki yaşında; sağdaki fare, yaşlanmış hücrelerinin temizlenmesini sağladı ve sağdaki fareden daha genç görünüyor.

Tek başına resim, aynı sonuçları insanlarda çoğaltma sözünü gören Jeff Bezos ve PayPal'ın kurucu ortağı Peter Thiel gibi yatırımcılardan milyonlarca insanın gelmesini sağladı. Washington DC merkezli Global Healthspan Politika Enstitüsü başkanı Kevin Perrott, 2018'de verdiği cevabın Silikon Vadisi'nin yaşlanmayı “yeterli zaman ve yeterli adımla” çözülebilecek bir sorun olarak görme eğiliminde olduğunu gösterdiğini söyledi: “ dönüş çok büyük. Eğer böyle bir şeyi pazara getirebiliyorsanız, evrensel olarak ihtiyaç duyduğunuz bir şeye sahipsiniz. ”

Bununla birlikte, fare çalışmalarında yaşlanan hücreleri yok etmek için kullanılan "genetik numara" insanlar için güvenli bir tedavi olarak uygun değildi, bu yüzden zombi hücrelerini güvenli bir şekilde temizleyebilecek ilaçları geliştirmek için fon toplamak amacıyla Unity Biotech adlı yeni bir şirket kuruldu. insan vücudu.
İlk engel - onlar ve senolitiklerin bilinmeyen karmaşıklıklarını araştıran diğer bilim adamları - tam olarak neyi tedavi etmeye çalıştıklarını tespit ediyorlardı. Bir ilacın onaylanması için, bir hastalığın tedavisinde etkili olduğu gösterilmelidir; ancak yaşlanma doğal bir yerleşik süreçtir ve yerelleştirilmiş bir sorundan uzak, karmaşık sistemik bozulmayı içerir.

Senolitik denemeler başlangıçta yaşa bağlı maküler dejenerasyon, glokom ve kronik obstrüktif akciğer hastalığı (amfizem içeren) gibi spesifik koşulları hedef almaktadır. Çoğu kuş yavruları aşamasında, petri kaplarında kemirgenler veya insan dokusu üzerinde çalışanlar olmasına rağmen , Şubat ayında küçük bir erken insan denemesi , hastaların yürüyebildikleri mesafede bir iyileşme göstermiştir.
Ayrıca bu yıl, osteoartriti olan kişilerin dizlerine bir senolitik ilacı enjekte etmek için yapılan bir klinik pilot deneme, karışık sonuçlar verirse umut verici görünüyordu. Çalışmanın birinci bölümünde hastaların farklı dozlarda ilaç aldığı, ağrı ve fonksiyonda önemli gelişmeler gözlenirken, hastaların maksimum dozu aldığı ikinci deneyde önemli faydalar görülmedi. Sonunda, potansiyel olarak farklı yaşlanan hücre tiplerini hedef alabilecek bir dizi senolitik ilaç olacağı ümit edilmektedir, ancak şu anda araştırmanın çoğu, bitkilerde yaygın olarak kullanılan bir polifenol olan dasatinib ve quercetin adlı bir lösemi ilacının bir kombinasyonunu içermiştir.

Bu son derece yeni bir araştırma alanı. Köln'deki Max-Planck Yaşlanma Biyolojisi Enstitüsü'nden Sebastian Grönke, “Bu yüzden çok ilgi var” diyor. Senolytics özellikle heyecan verici, diyor, çünkü “hala hayatta çok geç çalışıyorlarmış gibi görünüyorlar” ... “Bu yüzden, aslında insanlarda çalışıp çalışmadıklarını daha hızlı çalışmak mümkün olacak ve sonunda olan insanlara uygulanabilirler. hayatlarının. ”
Xu, teoride en azından ilaçlara karşı bir direnç oluşturmanın imkansız olduğunu, “yaşlanan hücreler çoğalamayacağı için” olduğunu söyledi. Daha da önemlisi, “Bu hastaları her gün tedavi etmek zorunda olmadığınızı göstermek için önemli veriler var” diyor. Onlara haftada bir ya da ayda bir kez davranıyorsun… aralıklı tedavi, büyük faydalar elde etmek için fazlasıyla yeterli. ”

Senolitik ilaçlar başka durumlarda da rol oynayabilir. Xu, şişmanlığın yaşlanmış hücrelerin erken gelişmesine neden olabileceğini buldu. “Ayrıca yaşlanan hücreleri temizlemenin insülin duyarlılığını artırdığını tespit ettik. Bu nedenle senolitik ilaçlar sadece yaşlanma ile değil aynı zamanda obezite ile de çalışırlar… Yaşlanma, bu iki yaygın durum arasında bir bağlantıdır. ”Obez farelere senolitik tedavi edilirken, Xu, kaygı seviyelerinin de azaldığını gözlemledi.
Bunlar, potansiyel olarak sunulan ilave faydalar değildir. Grönke, yaşlanan hücrelerin kemoterapi ve radyasyon tedavisi sonucu gelişen “kanser tedavisinden sonra büyük bir rol oynadığını” söylüyor. “Senolytics, zarar görmüş hücrelerin yayılmadan önce yok edilmesine yardımcı olmak için kullanılabilirse, kanser tedavisinin zararlı bir yan etkisi hafifletilebilir.”

Xu, genellikle insanlarda 70 ila 80 yaşları arasındaki eşdeğer farelere senolytics'i uygular. “Gençken almak istemezsiniz, ki bu sıfır etkisine veya zararlı etkilere neden olur - ancak çok geç bırakmak istemezsiniz. İlacın ne zaman başlamaya başlayacağı çok büyük bir proje ve önümüzdeki birkaç on yılda cevaplamamız bizim için büyük bir soru. ”İdeal tedavi yaşının kişiden kişiye değişeceğini ve nihayetinde bilim adamlarının kan veya idrar testi geliştireceğini umuyor Mevcut yaşlanma seviyesini değerlendirebilir. “Bazı insanlar çok hızlı yaşlanır ve bazıları çok yavaş yaşlanır, bu yüzden çok değişken olabilir” diyor.
Öyleyse, merak uyandırıcı ilaçları beklerken, yaşın engelleyici etkilerini engellemek için herhangi biri ne yapabilir? Aralıklı oruç yaşlanma etkileri olabilir. Grönke, “genel olarak daha az yemek yiyen” kalorili kısıtlamanın sağlıklı yaşlanma ve uzun ömür ile bağlantılı olduğunu söylüyor. Fare denemeleri, istedikleri kadar yiyebilecekleri kontrol hayvanlarından% 30 ila% 50 daha uzun yaşayabildiklerini göstermiştir. “Bu hayvanların karşılaştırılabilir yaşlarda daha az yaşlanma hücrelerine sahip oldukları da iyi bilinmektedir.” Güney Kaliforniya Üniversitesi'ndeki gerontolog Valter Longo tarafından geliştirilen ve aynı zamanda açlıktan ölmek isteyenlerin açlıktan etkilerini taklit eden bir diyet de var .
Elbette yaşlanma ile birlikte artan hastalık riskleri, sedanter yaşam, alkolizm ve kötü beslenme ile daha da artmaktadır. Grönke, sağlıklı bir diyetin yanı sıra “tükettiğiniz hayvansal protein miktarını azaltmak - et yiyebilirsiniz, ancak ideal olarak haftada bir kez, belki de en fazla tutar.” Tavsiyesinde bulunur. “İdeal olarak protein, etten değil sebzelerden gelmelidir.”

Xu, şişmanlığın, yaşlanan hücrelerin dokudaki yükünü arttırdığı gösterildiği gibi, egzersiz onu azaltabilir, diyor Xu. Ancak etkiler, çok fazla yoğun egzersizden geçen obez farelerde kaydedildi: “Yaşlı nüfusun bu kadar yoğun egzersiz yapabileceğini sanmıyorum”.
Bu yüzden bazı işaretler umut verici ve potansiyel çok büyük, ancak yaşlanma için senolitik hakkında hala çok şey bilinmiyor. Boru hattında osteoartrit ilaçlarının önderlik ettiği klinik denemeler var, ancak herkes için erişilebilir etkili bir hap kesinlikle yakın değil. Xu, beş ila 12 yıl uzağa koyar: “Teorik olarak kendime güvenirim.” Sonsuza kadar yaşamak isteyenler, tam da bu kriyojenik randevuları almak için akıllıca olabilir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)