Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Sence Ne Kadar Kıskançsın ?

Muzik

kavga-eden-cift.jpg


Çoğu kişi kıskançlığı bir sevgi gösterisi olarak görse de, aslında gereğinden fazlası ikili ilişkilere zarar verebilmektedir. Kıskançlık sebepleri arasında kendine güvensizlik, karşı tarafa yeterince güvenmeme, başkalarıyla kıyaslanma gibi şeyler olabilir.Kıskanç bir kişiliğe sahip olmak ilişkilere çok büyük zararlar vererek sonlanmasına bile sebep olabiliyor. Bazı insanlar kıskanılmaktan hoşlansa da bazıları bu durumdan nefret ediyor olabilir. Bundan dolayı kıskançlığın dozunu iyi ayarlamakta fayda vardır. Ve bu doz ilişkinin yönünü belirleyebilir. Aşağıda aşırı kıskançlığın göstergelerini bir bir sıralıyoruz:


sasiran-kadin-telefon.jpg

  • İyi bir stalker olmak
Kıskanmak sadece kişiyi kıskanmak değildir. Onun kimlerle ikili ilişkiler kurduğunu, kimleri takip ettiğini, neleri beğendiğini araştırmak da kıskançlık göstergeleri arasındadır. Tanımadığınız kişileri de kıskanabilirsiniz. Bunun sonucu olarak da internet ortamında telefon başında uzun vakitler geçirirsiniz. Hiç alakasız birinin ne maaş aldığını veya nelerden hoşlandığını biliyorsanız ileri derecede stalker olma ihtimaliniz vardır.  • Kıskanmanın normal bir duygu olduğunu düşünmek
Bu düşünceye sahip insanlar kıskanmanın gayet doğal bir duygu olduğunu düşünebilir, ve onlara göre herkes bu duyguları yaşıyordur. Onlar için asıl sorun bu duygunun olmamasıdır, ve bu durumu anormal olarak görmektedirler.

  • Kendini sık sık başkalarıyla kıyaslamak
Kendi hayatını başkalarıyla kıyaslamak da kıskançlık belirtileri içerisindedir. Başkaları nerede yaşıyor, neler yiyor, ne giyiyor bunların hepsini kendinize dert edersiniz. Bunun sebebi onun gibi bir hayata sahip olmak istemeniz olabilir.
iliski-odaklanmayin-0801.jpg

  • Sevdiklerini kimseyle paylaşamamak
Kıskanç insanlar için bu skala oldukça geniştir. Bir arkadaş da olabilir, aileden birisi de veya sevgili. Kim olduğu fark etmez. Bu insanların sadece kendilerine ait olduğunu düşünürler ve başkalarıyla paylaşmaktan kaçınırlar. Herhangi bir duygu veya eşya paylaşımında dahi bu kıskançlık krizleri aniden ortaya çıkabilir.
  • Yeni insanlarla tanışma konusunda açık olmamak
Yeni insanlar kıskanç insanların gözünde hep bir rakip olarak tanımlanırlar. Yeni bir insan, yeni bir çalışma arkadaşı veya yeni bir aile üyesi bile onların kıskançlıklarını ortaya çıkartması için yeterlidir. Onlara göre yeni insanlara yer yoktur, hayatın her anlamında “ben” merkezli bir anlayış söz konusudur.
 

Fineas

Epik
uye
Katılım
14 Mar 2018
Mesajlar
4,287
Tepkime puanı
5,416
Puanları
113
Konum
İzmir
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

Dekolte kisa pantolon mini etek giydirtmem :dd
 
  • Beğen
Tepkiler: eLa

Prenses

Çok güzel gülümsüyordu, sevmeden geçemedim.
smod
Katılım
8 Tem 2018
Mesajlar
1,853
Tepkime puanı
4,136
Puanları
113
Yaş
29
Cinsiyet
Kadın

İtibar Puanı:

ben cok kıskancım paylaşamam sevdigimi kimseyle :D
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular