Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Selçuk Bayraktar, #WhatsAppSiliyoruz Akımına Destek Verip Kullandığı Uygulamaları Açıkladı

Katılım
2 Haz 2019
Mesajlar
3,417
Tepkime puanı
6,736
Puanları
113
Yaş
46
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, #WhatsAppSiliyoruz etiketine destek veren isimlerden bir tanesi oldu. Bayraktar, etikete destek verirken kendi kullandığı mesajlaşma uygulamalarını da takipçileriyle paylaştı.

Facebook'un popüler mesajlaşma uygulaması WhatsApp ile ilgili aldığı yeni karar, büyük tepkilere sebep oldu. İnsanlar, Twitter'dan #WhatsAppSiliyoruz etiketi başlatarak Facebook'un aldığı bu karara tepki gösteriyor.
Dünyanın en popüler anlık mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp'ın 2 milyardan fazla kişi tarafından kullanıldığı tahmin ediliyor. Ancak zaten kullanıcı verilerinin korunması konusunda adı çıkmış olan Facebook'un WhatsApp ile ilgili aldığı son karar insanlarda büyük bir tepkiye neden oldu.

Selçuk Bayraktar'dan WhatsApp'a alternatif önerileri​


Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, resmi Twitter hesabından #WhatsAppSiliyoruz etiketine destek verdi ve kendi kullandığı mesajlaşma uygulamalarını paylaştı. Bayraktar, mesajlaşma uygulaması olarak Bip'i kullandığını, açık kaynak kodlu olduğu için de Telegram ve Signal'i kullandığını açıkladı.

Selçuk Bayraktar'ın mesajlaşma için kullandığını belirttiği ilk uygulama Turkcell'in Android ve iOS için geliştirdiği Bip oldu. Bip uygulaması, Google Play Store üzerinde 10 milyondan fazla yüklenmeye sahip.
29f0754632d0a2a3a04756dfec092ea39ced89e8.jpg

Bayraktar'ın önerdiği bir diğer uygulama, Elon Musk'ın da önerdiği gizlilik odaklı Signal uygulaması oldu. Uçtan uca şifrelemenin kullanıldığı uygulama, açık kaynak kodlu olmasıyla da öne çıkıyor. Uygulama, Google Play Store'da 10 milyondan fazla yüklenme sayısına sahip.

Selçuk Bayraktar'ın önerdiği son uygulama da hâlihazırda oldukça popüler olan Telegram uygulamasıydı. Gizlilik ve güvenlik odaklı bir anlık mesajlaşma uygulamasından daha fazlası olan Telegram, Play Store'da 500 milyondan fazla yüklenme sayısına sahip.
Peki, siz WhatsApp'tan göç edenler kervanına katılmayı düşünüyor musunuz? Düşünüyorsanız kullanacağınız yeni uygulama hangisi olacak? Fikirlerinizi ve uygulama önerilerinizi yorumlar kısmından bizimle paylaşabilirsiniz.
 
Katılım
28 Ağu 2019
Mesajlar
209
Tepkime puanı
556
Puanları
93
Yaş
32
Konum
Degisken
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

Yeri geLmisken Baron daha onCe rahatSiz oLduqum duzeLtiLen bir huSus vardi..:) Simdi tekRar ayni durum devam eTmeqTe yine duzeLtebiLirsek memnun oLurum..:) Bir meSaj yaZdiqTan sonRa diGer meSaj iCin 30 saNiye bekLemeq zoRunda kaLmaq can sıkıCı bir durum oLabiLiyor..:) saniYeyi duSurebiLirsek mumkuNse..:)
 
Katılım
2 Haz 2019
Mesajlar
3,417
Tepkime puanı
6,736
Puanları
113
Yaş
46
Konum
istanbul
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

@KunneS, kolay o kardesım guncellemeden sonra eskı halıne gelmıs olabılır lakın normal gorunuyor nasıl bır sure sınırı resım alabılırmıyım
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)