Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Samsung 6G Vizyonunu Sunar

EUPHRAT

https://forum.mevsim.org/
yonetici
Katılım
4 Ocak 2017
Mesajlar
1,160
Tepkime puanı
2,952
Puanları
113
Konum
izmir
Web sitesi
forum.mevsim.org
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

1595191393099.pngBirçok kişi henüz 5G mobil teknolojisini düşünmemiş olsa da, Samsung zaten 6G hakkında konuşmaya başladı.


Salı günü yayınlanan bir raporda, Güney Koreli elektronik devi teknik ve toplumsal mega trendler, yeni hizmetler, gereksinimler, aday teknolojiler ve beklenen bir standardizasyon zaman çizelgesi de dahil olmak üzere 6G'nin geleceğe yönelik vizyonunu ortaya koyuyor.

Samsung'un Gelişmiş Başkanı Sunghyun Choi, "5G ticarileştirmesi hala başlangıç aşamasındayken, 6G için hazırlanmaya başlamak için asla çok erken değildir, çünkü araştırma başlangıcından yeni nesil iletişim teknolojisinin ticarileştirilmesine kadar yaklaşık 10 yıl sürer." İletişim Araştırma Merkezi, bir açıklamada açıkladı.

Raporunda Samsung, 6G'nin en erken ticarileştirilmesinin 2028 gibi erken bir tarihte gerçekleşebileceğini ve kitlesel ticarileştirmenin bundan yaklaşık iki yıl sonra gerçekleşeceğini tahmin etti.

3. Nesil Ortaklık Projesi, ya da bilinen mobil telekomünikasyon için protokolleri geliştirmek standartlar grupları, 3GPP , rulo yeni her on yılda yaklaşık standartları ya da öylesine, not edilen Kevin Krewell, San Jose, bir baş analisti, Kaliforniya. Büroları Tirias Research , bir yüksek teknoloji araştırma ve danışmanlık şirketi.

TechNewsWorld'e verdiği demeçte, "Komitelerde büyük bir askıda kalma olmadığını varsayarsak, Samsung tahmini doğru görünüyor."

5G'ye Yakından Bakalım
Samsung, teknolojinin 5G ağları üzerinde büyük bir performans sıçraması olduğunu da görüyor. 6G için pik veri hızları saniyede 1.000 gigabit veya 5G'nin yaklaşık 50 katı ve hava gecikmesi - bir talimatın verildiği ile gerçekleştirildiği zaman arasındaki süre - 100 mikrosaniye veya onda biri 5G.

Krewell, "6G'nin hedefleri, 5G'yi bant genişliği ve gecikme konusunda bir sonraki seviyeye götürmek olacak." Dedi.

"Genel hedef, 6G bağlantısını 5G'den daha güvenilir ve sağlam hale getirerek, radyo bağlantılı insansız hava araçları ve gerçek zamanlı artırılmış gerçeklik gözlükleri gibi daha bağlantılı hizmetlere izin vermektir."

6G ve 5G arasındaki temel performans gereksinimleri diyagramı

6G ve 5G arasındaki temel performans gereksinimlerinin karşılaştırması
Özerk araçları kontrol etmek için 6G kullanılıyorsa , Northborough, Mass'taki bir BT danışmanlık şirketi olan J.Gold Associates'in kurucusu ve ana analisti Jack E. Gold'un güvenilirliği hassas bir konu olacaktır .


TechNewsWorld'e verdiği demeçte, "6G'nin güvenilirlik üzerinde genişlemesi gerekecek çünkü otonom araçlar gibi şeyler kullanıyorsanız, sinyallerin ortadan kalktığını ve araba kazalarına neden olamayacağını" söyledi.

Raporunda Samsung, 6G'nin sürükleyici genişletilmiş gerçeklik, yüksek sadakatli mobil hologram ve sanal dünyalarda dijital "ikizlerin" kullanımı gibi gelişmiş hizmetler için kullanılacağını belirtti.

Kullanım Örnekleri;
Bununla birlikte, 6G için kullanım durumlarını tahmin etmek biraz erken olabilir.

Krewell, "6G'nin benimsenmesini sağlayan teknolojinin ne olacağını bilmek zor." Dedi. "2010 yılında AR ve VR'nin, otonom araçların ve drone'ların 5G için kullanım listemizde yüksek olacağını biliyor muyduk?"

IDC'de hareketlilik için kıdemli bir araştırma analisti olan Jason Leigh, Massingham, Mass , "6G için kullanım durumlarının ne olabileceğini, hala 5G için kullanım durumlarını anlamaya çalışırken kavramsallaştırmak gerçekten zor." bir pazar araştırma şirketi.

Bununla birlikte, 6G hız ve gecikme özelliklerine uyuyorsa, çeşitli şekillerde kullanılabilir.

Calif, Hayward'da bir teknoloji danışmanlık şirketi olan Pund-IT'nin ana analisti Charles King, "Bu gibi özellikler, çeşitli endüstrilerde çok çeşitli ileri eğitim, öğretim ve sertifikasyon süreçlerini destekleyebilir." Dedi .

TechNewsWorld'e, "Ayrıca, sağlık hizmetlerine uzaktan destek sağlayabilir ve kırsal topluluklara yönelik hizmetlerin getirmesi zor olabilir" dedi.

"Ürün ve endüstriyel tasarım için kapsamlı uygulamalar olması muhtemeldir." "Ayrıca, gelişmiş iletişimden gerçek zamanlı savaş alanı analizine kadar çok sayıda askeri uygulama da olacak."

Yayılma Sorunları
6G, terahertz bant genişliğinde çalışacağından, şu anda 5G milimetre dalga teknolojisiyle karşılaşanlara benzer sorunlarla karşılaşılması bekleniyor. Bu Samsung raporunda kabul edilmektedir.

Raporda, "THz bandının zor yayılma özellikleriyle başa çıkmak için," 5G'de milimetre dalga (mmWave) bandını desteklemek için tanıtılan muazzam MIMO teknolojisini geliştirmek doğal olabilir. THz bandı çok daha fazla anten gerektirdiğinden mmWave bandından daha önemli pratik zorluklar olabilir. " MIMO - çoklu giriş, çoklu çıkış - bir radyo bağlantısının kapasitesini çarpmanın bir yoludur.

Leigh, TechNewsWorld'e verdiği demeçte, "Milimetre dalgaları ile ilgili zorluk sadece üç blok seyahat edebilmeleri ve kapılara çok iyi girmemeleri. "Bu terahertz seviyesine ulaştığınızda, bu yayılma sorunları çoğalır."

Başlangıçta, kablosuz iletişim operatörleri muhtemelen 6G'yi tanıttıklarında 5G geçişleriyle kullandıkları aynı faz içi stratejiyi benimseyeceklerdir. İlk 6G telefonlar, daha yeni teknoloji her yerde bulunana kadar 5G ve 6G'yi destekleyecek.

Gold, "Mevcut olanların en iyisini alırsınız ve sizi bir sonraki adıma götürmek için bundan faydalanırsınız." "Sonunda, bir sonraki adıma ulaşır ve eski şeylerden kurtulursunuz."

İnsanlardan Daha Fazla Makine
5G herhangi bir gösterge ise, operatörler tüketicilere 6G satmakta sorun yaşayabilir.

"Tüketicilere satış oldukça puslu görünüyor," dedi King. "Yani, satıcılar tamamen yeni cihaz türleri ve form faktörleri bulmazlarsa."

"Verimliliği artırmak, maliyetleri düşürmek veya yeni pazar fırsatları yaratmak için 6G özellik ve işlevlerinden faydalanabilecek işletmeler en olası hedefler gibi görünüyor."

Bununla birlikte, tüketiciler 6G'nin benimsenmesinde, geçmiş yeni nesil sunumlarda oynadıkları kadar büyük bir rol oynamıyor olabilirler.

Samsung raporu, bağlı cihaz sayısının 2030'a kadar 500 milyara ulaşacağının beklendiğini, bu da 8,5 milyar o sırada beklenen dünya nüfusundan yaklaşık 59 kat daha fazla olduğunu belirtti.

Mobil cihazlar, artırılmış gerçeklik gözlükleri, sanal gerçeklik kulaklıkları ve hologram cihazları gibi çeşitli form faktörlerini alacaktır.

Giderek, makinelerin kablosuz iletişim yoluyla bağlanması gerekeceğine dikkat çekildi. Bu tür bağlı makineler arasında araçlar, robotlar, dronlar, ev aletleri, ekranlar, çeşitli altyapılara monte edilen akıllı sensörler, inşaat makineleri ve fabrika ekipmanları yer alacak.

Raporda, "Bağlı makine sayısı katlanarak arttıkça, bu makineler 6G iletişiminin baskın kullanıcıları olacak."

"Kablosuz iletişimin geçmişine baktığımızda, insanlar için temel sürüş uygulamaları olarak hizmet varsayımıyla teknolojiler geliştirildi." "5G'de makineler, gereksinimleri tanımlamak ve teknolojileri geliştirmek için de dikkate alındı."

"Makineler için nelerin gerekli olduğunu göz önünde bulundurarak yüz milyarlarca makineyi birbirine bağlamak için yeni 6G teknolojilerinin özel olarak geliştirilmesi gerektiğini düşünüyoruz."
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)