Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Salça Nasıl Saklanır ?

  • Konbuyu başlatan Muzik
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 1:01

Muzik

salca_nasil_saklanir_1529065022_6831.jpg


Salça yemeklerin vazgeçilmezidir. Ancak hazır alındığında çok çabuk bozularak kullanılamaz hale gelebilir. İşte sizlere salçayı doğru saklama yöntemi...

Kısa sürede tüketilmediğinde sağlık problemlerine yol açacak olan mikroorganizmaların salça üzerinde yeşil bir tabaka haline geldiğine herkes şahit olmuştur.

Bazı önlemler alarak salçanın çabuk bozulmasını önleyebilirsiniz. Bunun için hazır aldığınız salçayı ufak boy tercih edebilirsiniz. Bunun yanı sıra, salçayı, cam kavanozda saklamanızda salçanın bozulmasını önler.Salçayı uzun süre küflenmeden saklamak için yapacağınız bir başka işlem ise şu şekilde: Salçayı cam kavanoza aktardıktan sonra üzerine bir miktar zeytinyağı dökün. Bu işlem salçanın bozulmasını ve küflenmesini önleyecektir.

BUZDOLABINDA SAKLAMAYIN!

Salçanın uzun süre saklanması için buzdolabında korunması gerektiği bilgisi doğru değil. Salçanın küflenmesini engellemek istiyorsanız, kuru ve serin bir yerde,örneğin kilerde saklamanız gerekir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular