Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Sabırlı olmanın gücü

  • Konbuyu başlatan Mia
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 1:42

Mia

bayan
Katılım
26 Eyl 2016
Mesajlar
654
Tepkime puanı
15
Puanları
0
Cinsiyet
Kadın

İtibar Puanı:

Sabırlı olmak, kutsal kitaplarda bütün bilge insanların sohbetlerinde her zaman övülen bir erdem olagelmiştir. Sabırlı olmak neden bu kadar övülüyor?
63-300x300.jpg


Sabırlı olmanın erdeminin büyük olmasının en büyük sebebi insanı daima başarıya götürmesidir. Çünkü bütün başarılı insanlar istisnasız olarak sabır göstermiş insanlardır, direnç göstermiş insanlardır. Sabırlı insanlar yollarında önlerine çıkan engellere sabır ederken hedefe varacakları başka yolların arayışından da vazgeçmezler.

“Gerçek başarıyı sabırlı insanlar hak eder!” Bu insanlar engellerle karşılaştıkları zaman arayışlarını sürdürürler, arayanlar belki her zaman bulamazlar ama bulanlar kesinlikle arayanlardır…

Hiçbir şeyi aramayan insanlar hiçbir şey bulamazlar. Hatasız insanlar hiçbir şey yapmayan insanlardır. Bu nedenle başarı yolunda ilerlerken önümüze çıkan engelleri aşmaya çalışırken yapmış olduğumuz her hatadan ders alarak aynı hatayı tekrar etmeyerek yolumuzda sağlam bir şekilde yürümemiz mümkün hale gelir. En ufak bir engelde vaveyla kopararak isyan ateşlerinde yanmak bir çözüm değildir. Sakin bir şekilde olaya yaklaşmak ve sabırla çözümler aramak her zaman en iyi yoldur.

Sabrın Gücü
Sabrın gücüne doğadan örnek vermek gerekirse çok naif ve yumuşak olan suyun çok sert ve çetin olan kayayı nasıl deldiğini hatırlamak gerekir. Su çok yumuşaktır ama sert ve çetin kayayı sabırla delebilir. Aşılmaz görünen engeller sabırla aşılabilir.

Sema Nur
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular