Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Rüyada Renklerin Anlamı Nedir

Katılım
9 Eyl 2018
Mesajlar
1,257
Tepkime puanı
1,751
Puanları
113
Yaş
29
Konum
İstanbul
Cinsiyet
Kadın

İtibar Puanı:

5589


Rüyada renkler nokta atışlar yaparak renklerin anlamlarına dair haberler verir ve ikazlarda bulunur.


Yaşadığımız dünyada her şeyin bir rengi varken, rüyalarımız da renkler çoğunlukla görünmez, bazende görülen sadece renkten ibarettir….

Doğanın sunduğu renk harmonisi beslenmekten, öfkeye, güçlü veya güçsüz hissetmeye kadar hepimizi etkiler.

Mesela rüyada kırmızı renk harekete geçirirken, mavi renk sakinleştirir. Beyaz renk, masumiyeti ifade ederken, yeşil renk huzura davet eder. Sarı renk, çocuksu neşeyi, turuncu renk umudu temsil eder.

Rüyada siyah renk, gizemli olan, bilinmeyen süreci, mor renk ise hayal gücünü sembolize eder. Rüyada turkuaz renk, rahatlamayı, kalbin sesini yansıtırken, kahverengi renk, güvenli ve istikrarlı olanı hatırlatır.

Rüyada pembe renk görmek aşka davet ederken, altın rengi, zenginliği, ihtişamlı olanı, gümüş renk ise soylu olan kişiliği ve içselleşmeyi temsil eder.


RÜYADA RENKLER NASIL YORUMLANIR NE ANLAMA GELİR
Tarih boyunca bütün kültürlerde renkler bu mesajları aktarmak, algı yaratmak veya bir etkiyi çoğaltmak için kullanılmıştır. Örneğin altın rengiyle ihtişamı, pahalı ve ulaşılmazı ve öne çıkmaya olan merakı algılarız. Aynı şekilde yeşil renk de huzura davet eder.

Genellikle rüyada görülen koyu renklerden korkar insanlar çünkü; insanoğlu olumsuz düşünmeye ve yorumlamaya çok daha yatkındır.

Bilinçaltında renklerin anlamını bilen kişiler rüyada gördüğü rengin sırlarını çözmeye çalışır, renklerin neler ifade etmek istediğine şöyle bir bakalım ve korku dolu bazı düşüncelerden arınıp renklerin büyülü dünyasına girip vermek istedikleri mesajlara bakalım.

RÜYADA BEYAZ RENK GÖRMEK
Rüyada beyaz renk; temizlik, saflık, ölüm, saygınlık, barış, eğitim, iyileşme, ruhsal olanla bağlantı ve aydınlanma isteğini yansıtır. Evlilik, ortaklık gibi yeni başlangıçları da haber veren hayırlı bir rüyadır.

Rüyada beyaz renk görmek; bir dönemin bitişiyle birlikte, aydınlık yepyeni bir dönemin başladığının da habercisidir. Beyaz renk hem bitişi hem başlangıcı sembolize eder. “Beyaz bir sayfa açmak” deyimi yeniden başlamak, geçmişi silmek anlamına gelir.


Beyaz renk duvarlar, beyaz kapılar, beyaz perdeler, beyaz elbiseler sık sık görülür. Hayatımızın aslında aydınlık içinde olduğunu ve sınırları aşamadığımızı anlatır ve kişiyi harekete davet eder.

Rüyada beyaz renk kıyafetler gelinlik, doktor forması, elbise gibi; yeni kurulacak ortaklıkların veya başlangıçların sürecine dair işaretler içerdiği gibi bütün bunlara dair karar vermede net olmayı, endişelerin gereksiz olduğunu, alınan kararın doğruluğuna dair bilgiler verir.

Rüyada gördüğünüz beyaz renk, artık endişelerden arınmış yeni başlangıçlara hazır olduğunuzu haber vermekle birlikte, bilinç altında yapılması gereken temizliğe, yeni girişimlerde bulunmak için uygun zamanın geldiğine, ortaklık veya evlilik, eğitim gibi alınan kararların hayırlı olduğuna delalet eder.

RÜYADA SİYAH RENK GÖRMEK
Rüyada siyah renk görmek; korku, ölüm, koruma, sakinlik, gizem ve otoriteye sahip olmak gibi olayları sembolize eder.

Rüyada siyah renk gördüyseniz hemen endişelenmeyin, illa kötü şeyler olacak diye bir kural yoktur. Aslında günlük yaşantısında siyah renk sevmeyen yoktur ve çok sık kullanılan bir renktir; belki de kimsenin size söylemeye cesaret edemediği önemli bir durumu haber veriyor olabilir.

Siyah renk objeler, giysiler, eşyalar görüldüğü mekana ve duruma göre anlamları değişse de; yaşanan veya yaşanacak olaylarda bilinmeyen sürecin nasıl geçeceğine dair bilgi verir.

Rüyada siyah renk görmek bazen de ertelenen veya sonuçlanmayan bir çok şeyde, devam eden ilişkilerde, iş ortaklığında yaşanan belirsiz durumları yada olumsuz gelişmelere dair bilgiler verirken aynı zamanda korkulanın aksine, içinde bulunduğunuz çıkmazı, kararsızlık, endişe, içe kapanıklık veya zorlu yolculuklara dikkat çekerek, doğru yönü bulmanızı ve sağlıklı kararlar vermenizi sağlar.

Siyah renk rüyada bitmesi gereken durumları ertelemenin kişiyi çıkmaza düşüreceğine dair uyarıda bulunur ve mutlaka ciddiye alınması gereken bir rüyadır.

RÜYADA KIRMIZI RENK GÖRMEK
Rüyada kırmızı renk görmek sizin açınızda olumsuzluklar içeriyor veya kırmızı renk sevmiyor olabilirsiniz ama rüyada kırmızı renk görmek sanılanın aksine oldukça güzel anlamlara gelebilir.

Olumsuz düşüncelerin aksine rüyada kırmızı renk görmek; aşk, başarı, güç, hırs, rekabet gibi tek kelimelik ani değişim ve dönüşümü ifade eder.
Rüyada kırmızı renk ile ilgili rüya gördüğünüz zaman etrafa dört gözle bakmak gerektiğinin habercisidir.


Kırmızı renk görmek; istenilen bir şeyin çok hızlı olacağına, aşkı bulmak, evlilik sürecinin başlaması, bastırılmış şehvet ve öfke, cesaret, tartışma, çalışma azmi gibi durumların yaşanacağını sembolize eder.

Rüyada kırmızı renk ani haberleri temsil ettiğinden olumsuz gibi görünen ama altında büyük değişimlerin olduğu durumların habercisi olup dikkate alınmalıdır.

RÜYADA YEŞİL RENK GÖRMEK
Rüyada yeşil renk görmek; her zaman hayra yorumlanır ve herkesin görmek istediği rüyadır. Yeşil renk doğada severek baktığımız bir renk olmakla birlikte, sağlık, mutluluk, şans, umut ve huzuru temsil eder.

Yeşil renk görmek; beklenen veya istenen bir muradın gerçekleşmesine, bolluk ve bereketin artmasına, üreyip çoğalmaya, iyi talih, başarı ve mutlulukla tabir edilir.

Rüyada yeşil renk; iyi şans ve paranın rengi olmakla birlikte yeni fikirlerin açığa çıkmasını, ufkun genişlemesine delalet eder ve barışın, uyumun, sevginin, gelişmenin, iyileşmenin, sürekliliğin, paranın ve ilerlemenin de temsilcisidir.

Koyu ve solmuş yeşil renk hırs ve kıskançlıkla ilişkilidir.

RÜYADA MAVİ RENK GÖRMEK
Rüyada mavi renk görmek; yeşil renk de olduğu gibi hayra yorulur. Rüyada mavi renk çok sık görülmez, görüldüğü yerlerde yani doğada sınırsız ferahlık, sonsuz özgürlük vardır. Mavi renk iletişim, sakinleşmek ve zeka ilgili bilgiler içerir.

Rüyada mavi renk özgürlüğü temsil ettiğinden dolayı rüyayı gördüğünüz sıralarda içinde sıkışıp kaldığınız, durumlardan özgürleşmek ve ferahlamak isteğinizle ilişkilidir. Mavi renk görüldüğü yere ve duruma göre yorumlanması; kıyafette bedenen şifa bulmaya, iş ortamında görülen mavi renk; baskılardan özgürleşmek ve huzurlu çalışmaya, doğada görülen mavi renk; ruhen iyileşmeye ve düşüncedeki sınırlardan kurtulmaya tabir edilir.​
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular