Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Rus Kozmonot Ne Olduğu Bilinmeyen 5 Düzenli Objenin Görüldüğü Bir Görüntü

Uluslararası Uzay İstasyonu'nda görev yapan Rus kozmonot Ivan Vagner, Twitter'dan paylaştığı videoda 5 açıklanamayan objeye dikkat çekti. Vagner, videonun Rus uzay ajansı Roscosmos'a gönderildiğini açıkladı.

Bugüne kadar UFO şüphelerine yol açan pek çok videoyla karşılaştık ve bugün, bunlara bir yenisi daha eklendi. 9 Nisan'da Soyuz MS-19 uzay aracıyla Uluslararası Uzay İstasyonu'na gönderilen ve hâlâ istasyonda görev yapan Rus kozmonot Ivan Vagner, bugün Twitter'da yaptığı bir paylaşımla ortalığı salladı.
Rus kozmonot, Avustralya boylamında Antarktika üstünden geçtikleri sırada Kutup Işıkları'nın videosunu çekmeye başladı. Ivan Vagner, çektiği videoda Kutup Işıkları'nın eşsiz dansını yakalamayı başarmış olsa da kameraya yakalanan farklı ve ne olduğu bilinmeyen bazı şeyler de vardı.
Rus kozmonotun paylaştığı video
Bu açıklanamayan şeyleri kendisi de fark eden Ivan Vagner, yaptığı video paylaşımında 'Videoda yalnızca Kutup Işıkları'nı değil, başka bir şey daha göreceksiniz.' ifadesine yer verdi. Ivan, tweet'inin devam tweet'inde bu 'başka bir şeyin' ne zaman görüleceğini ve videonun detaylarına da yer verdi.

Ivan'ın paylaşımına göre yukarıdaki videonun 9 – 12. saniyeleri arasında aşağıdaki görselde de görebileceğiniz şekilde 5 obje havada uçarken görülüyordu. Üstelik bu objeler belli bir düzen içindelerdi. Paylaşımı yapan Ivan, bu objelerin ne olduğunu düşündüğümüzü sorarak 'Meteor mu yoksa uydular mı?' sorusunu sordu.

Ivan Vagner, aynı tweet'te videonun teknik detaylarından da bahsetti. Ivan'ın anlatımına göre gördüğümüz 1 dakikalık video, saniyede 1 kez yakalanan karelerden oluşuyordu. Ancak bu kareler ardından saniyede 25 kare olan bir video haline getirildi. Yani videoda gördüğümüz görüntüler 1 dakika değil, 52 saniyelik görüntüydü.

Ivan Vegnar, çektiği bu görüntülerin Rus uzay ajansı Roscosmos yönetimine de gönderildiğini açıkladı. Ivan Vegnar'ın paylaştığı görüntüleri gören Twitter kullanıcılarıysa görüntülerdeki objeler hakkında tahminlerde bulundu. Bu objeler hakkında en çok yapılan tahminse objelerin Starlink uyduları olduğuydu. Şu ana kadarsa bu konuda net bir açıklama gelmedi.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)