Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Ruh Eşi Ne Demek ?

Katılım
9 Eyl 2018
Mesajlar
1,257
Tepkime puanı
1,751
Puanları
113
Yaş
30
Konum
İstanbul
Cinsiyet
Kadın

İtibar Puanı:

5394


“O benim ruh eşim.” Bu lafı şimdiye kadar çevrenizdeki birilerinden duymuş olma ihtimaliniz çok yüksek. Belki de siz de zamanında birileri için aynı cümleyi kullandınız ama işler beklediğiniz gibi gitmedi ve ayrıldınız. Demek ki doğru insan değilmiş dediniz, üzüldünüz, ağladınız ama yolunuza devam ettiniz.
Ama belki de kalp kırıklıklarınız yüzünden yine aynı hatayı yapmaktan, yine yanlış kişiye “ruh eşim” yakıştırması yapmaktan korkuyorsunuz. Ya da şu an biriyle berabersiniz ama doğru insan olup olmadığı konusunda kafanız epey karışık. Peki gerçekten birinin “ruh eşiniz” olduğundan, “o” insan olduğundan nasıl emin olabilirsiniz?
Kalbinizin yeniden kırılmasını biz inanın hiç istemiyoruz ve affınıza sığınarak karşınıza çıkan kişinin gerçekten ruh eşiniz olup olmadığını nasıl anlayacağınızı elimizden geldikçe özetlemek istiyoruz.
İşte ilişki uzmanlarının ve psikologların açıkladığı üzere ruh eşinizi bulduğunuzun işaretleri…
1. Konuşmadan da anlaşabiliyorsunuz
ruh-esi

Hani filmlerde derler ya; “Sen de benim düşündüğümü mü düşünüyorsun?” Biz de genelde anlam veremeyiz karşı tarafın kafasındakileri nasıl okuyabildiklerine. İşte bu tam olarak ruh eşlerinin arasında olan durumun ta kendisi. Psikolog ve ilişki uzmanı Dr. Carmen Harra ruh eşlerinin birbirlerinin cümlelerini bitirebilecek, birbirlerini aramak için telefonu aynı anda ellerine alabilecek kadar birbirlerine ruhsal derecede bağlı olduklarını söylüyor. Aynı şekilde Sue Johnson, kitabı Love Sense‘de ruh eşlerinin duygusal işaretlere nasıl cevap vereceklerini bilen kişiler olduğunu vurguluyor. Kısacası ruh eşim dediğiniz insanla aranızda bir nevi telepatik güç varsa, gözlerine baktığınızda ne hissettiğini, ne söylemek istediğini şıp diye anlayabiliyorsanız doğru yoldasınız.


2. Derinlerde bir yerde o kişinin “doğru insan” olduğunu bilirsiniz
khalessi-ask

Eski bir sözün de dediği gibi “Biliyorsanız biliyorsunuzdur.” Bu durum ruh eşi durumunda da geçerli. Birinin ruh eşi olduğunuzu, hissettiğinizin gerçek aşk olduğunu içinizde, derinlerde bir yerde hissedersiniz. Hatta çevrenizdekiler size “O sana göre değil” dese bile içinizde bir yerler tam tersini söyler ve bu içinizdeki sesi ne yapsanız da bastıramazsınız. Evlilik danışmanı Laurie Sue Brockway de aynı şeyi söylüyor ve gerçek aşk karşınıza çıktığında kafanız içindeki bir sesin, bir tanıma hissinin ve o kişinin özel olduğuna dair bir içgörünün diğer her şeyi bastırdığını vurguluyor.
3. Aranızdaki fiziksel çekime karşı koyamazsınız
romeo-and-juliet

Bu durum size sadece cinselliği çağrıştırmasın. O kişi elini tuttuğunuzda ya da tesadüfen eli elinize değdiğinizde bile tüm dünya durur, kalbiniz hiç olmadığı kadar çarpar ve daha önce hiç deneyimlemediğiniz bir ruh seviyesine doğru çıkarsınız. Üstelik bu ilk seferlik bir şey değildir, yıllarca birlikte olsanız bile bu çekimi her seferinde hissedersiniz.
4. İlk tanıştığınız gün de buna dahil olmak üzere birbirinizin yanında her zaman aşırı rahat olursunuz
500-days-of-summer

Hani biriyle ilk randevuya çıktığınız zaman bir gerilir, yemeğinizi farklı bir şekilde yer, içinden gelen her şeyi söyleyemez ve kendinizi durdurursunuz ya… İşte bu durum ruh eşinizi bulduğunuzda tam tersi işliyor. Çünkü ruh eşiniz olan kişiniz yanında “Beni eleştirir” korkularınız da yok olur ve bu yüzden hiç sorgulamadan onun yanında en doğal halinizle hareket edersiniz. Bu yüzden iki taraf da iç dünyasının en gizli taraflarını karşı tarafa açabilir ve şimdiye kadar kimseye göstermediği yönlerini rahatlıkla sevdiceğinin yanında gösterebilir.


5. Doğru kişiyi bulmuş olsanız bile ilişki her zaman güllük gülistanlık olmaz; ancak ruh eşinizle yaşadığınız zorluklar sizi kaçmaya değil onun için savaşmaya iter
one-tree-hill

Kavgalar ilişkilerin tuzu biberi. Ama hiçbirimiz kavga etmeyelim, her şeyde anlaşalım, pembe panjurlu evimizde Polyanna Polyanna takılalım istiyoruz. Size bir haber verelim, ruh eşinizi bulsanız bile bu durum başınıza gelmeyecek. Çünkü kimse mükemmel değil. Ruh eşi denince aklınıza kusursuz bir adam/kadın gelmesin. Elbette ki belli konularda anlaşmazlığa düşecek, tartışmalar yaşayacaksınız. Ancak bir çöpçatanlık şirketinin kurucusu olan Kailen Rosenberg’in dediği gibi “hayat şartlarındaki farklılık ve karşımıza çıkan çeşitli güçlüklükler ruh eşlerinin arasındaki bağı güçlendiren ve kişinin birey olarak daha güçlü, ayakları yere daha sağlam basan kişiler olmasını sağlayan özellikler”. Bu da iki tarafın da ilişkileri süresince daha güçlenmesini ve evrimleşmesini sağlıyor. Kısacası “Beni öldürmeyen şey güçlendirir” mottosu ruh eşleri arasındaki ilişki için geçerli.
6. Her küçük şeyde anlaşmak zorunda olmasanız da gerçekten önem arz eden her şeyde ortak yargıları paylaşırsınız
fault-in-the-stars

Önce iki tarafın da farklı yetiştirilme tarzları, farklı hayat biçimlerinden geldiğini ve dolayısıyla her şeyde aynı fikre sahip olmak zorunda olmadığını kabul etmek gerekiyor. Ama sonuç olarak her iki tarafın da günün sonunda ortak amaç ve hırsları olması, aynı değer yargılarını paylaşması ve dünyaya aynı pencereden bakması bu küçük farklılıkları önemsiz hale getiriyor.
7. Ruh eşlerinin arasındaki ilişki her iki tarafa da bir iç huzuru sağlar
harry-potter

Yanlış kişiyle birlikteyseniz sürekli aklınızda en küçük şeylerde bile soru işaretleri belirir. Onu sürekli kontrol etmek ister, gereksiz kıskançlıklara kapılabilirsiniz. Ya da ilişkinize güven duymaz ve tek bir yanlış harekette biteceğinden korkarak paranoyak bir hayat yaşarsınız. Ancak bu durum ruh eşinizi bulduğunuzda böyle olmuyor, arkadaşlar. Çünkü gerçekten ilişki yaşadığınız kişi ruh eşiniz ise ona ne olursa olsun güvenirsiniz, içinizden bir ses sağlıklı bir ilişki yaşadığınızı sürekli kulağınıza fısıldar.
8. Farklı karakterlere sahip olsanız da tek vücutmuşcasına zorluklara göğüs gerersiniz
mira-yaman-medcezir

Daha önce de söyledik, ruh eşiniz sizinle aynı şeyleri düşünmek, her duruma aynı şekilde tepki vermek zorunda değil. Ama ruh eşleri adı üstünde bir elmanın iki yarısı gibi. Bu yüzden hiçbir dış etki ya da olay onların arasındaki bu güçlü bağı kolay kolay yıkamadığı gibi bir çift olarak karşılarına çıkan her zorluğa da tek vücutmuşcasına göğüs germe yeteneğine de sahip bu şanslı çiftlerimiz.


9. Birbirinizi uzun süredir tanıyor olsanız da aynı anda kendinizi aşka hazır bulabilirsiniz
gercek-ask

Hani ilkokul, lise arkadaşlarının bir anda evlendiğini duyuyor, görüyoruz ve “Nasıl oluyor bu abi?” diyoruz ya işte ruh eşliği durumunda bu durumun pek yadırganacak, anlaşılamayacak bir şey olduğu ortaya çıkıyor. Neden derseniz, birbirlerine zamanında hiç o gözle bakmayan insanlar yıllar sonra yeniden karşılaştığında aynı anda sanki bir sihirli değnek değmişcesine birbirlerine aşık olabiliyorlar ve bunun da tek bir açıklaması var: Ruh eşini bulmak.
Yukarıdaki 9 maddenin 9’una da evet dediyseniz tebrikler; ruh eşinizi buldunuz! Siz erdiniz muradınıza, biz de çıkalım kerevetine.

 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular