Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Rough

Fineas

Epik
uye
Katılım
14 Mar 2018
Mesajlar
4,287
Tepkime puanı
5,415
Puanları
113
Konum
İzmir
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

TANITIM
Ninomiya ve Keisuke aynı sektörde isim yapmış ve baya başarılı olan ailenin çocuklarıdır, elbette bu durum ailelerini rakiplik hissiyle düşmanlığa da itmiştir. Yani onlar bir Romeo & Juliet aşkındaki aile rolünü üstlenmişlerdir.

Daha çok Ninomiya'nın ailesi bu rolü üstlenmiştir, zira Keisuke'nin ailesi açısından bu aşkta yeşil ışık çoktan yakılmıştır bile. İkilimiz aynı lisede komşu konumunda olan yani pencereleri karşılıklı olan yatakhanelerde yaşayan liselilerimizdir. Keisuke serbest yüzüş dalında, Ninomiya ise dalma branşında isimlerini yazdırmayı hedeflemektedirler. Bu nedenle antrenmanları da aynı yerde olduğu için sık sık görüşmektedirler. Öte yandan Keisuke her yıl Christmas zamanı üzerinde 'katil' yazılı yeni yıl kartları almaktadır. Başlarda nedenini bilmese de sonradan olayın farkına varacaktır. Birbirlerinin kimin soyadlarını taşıdığını bilmektedirler aslında ve bu düşmanlığın getirisi olarak başlarda birbirlerinden nefret ediyormuş gibi bir his olsa da çabucak değişen bir arkadaşlıkları olur. Bunun üzerine bir de iki yatakhanenin geleneği olan ''Bir günlük buluşma'' gelip çatar.

İki yatakhanenin sakinleri kendi aralarında kura çekmekte ve kim kısa çubuğu çekiyorsa bir çift olarak tüm günü, yani bir pazar gününü beraber geçirmek zorundadırlar. Eğer saati doldurmadan dönen olursa cezası da oldukça büyük olacaktır. Ha birde, bu geleneğe ait bir lanet vardır. Bugüne kadar bu randevuya çıkan çift asla birlikte olmamış, bu randevudan sonra bir daha hiç buluşmamışlardır. Tahmin edeceğiniz üzere denk gelen ikilimiz Ninomiya ve Keisuke'den başkası değildir. Aslında başkasıdır ama kader onları bir araya getirmek için deli gibi çabalamaktadır. Bu lanet üzerlerine gelip yerleşir mi bilinmez ama bizi çok güzel bir hikayenin bekleyeceğinin garantisidir bu.

İkili aşk yönünden birbirinin varlığını kabul etmese de kıskançlıklar, araya giren başka aşıklar, birlikte yapılan aktiviteler, yarış dünyasındaki rakipler, karşılarına çıkan ortak kişiler, düşman aileler olsa da sık sık kendini gösteren sinirli mi sinirli 'kız babası' gelip onları bulur ve birbirlerinin varlıklarını da kabul etmeye karar verirler. Aslında çoktan aşk gelip kapılarını çalmıştır bile. Tüm bu geliş gidişleri ile olan bütün karakterleri ve olayları bir araya getirin ve alın size sevilesi bir Rough dünyası. Hatta okunulası.

KARAKTERLER
Keisuke Yamato - Ana Karakter
Ami Ninomiya - Ana Karakter
Mitsuru Adachi - Yardımcı Karakter
Keisuke - Yardımcı Karakter
Mikami - Yardımcı Karakter
Coach Sakiyama - Yardımcı Karakter
Kazumasa Hata - Yardımcı Karakter
84859.jpg

DİĞER İSİMLERİ
Romaji:
Rough
Japonca: ラフ

BİLGİ
Kategori:
Manga
Cilt sayısı: 12
Bölüm sayısı: 119
Yayım: 1987 - 1989
Dergi: Shounen Sunday
Eser: Mitsuru Adachi (Hikâye & Çizim)
Türler: Komedi, Dram, Romantik, Okul, Spor

İSTATİSTİKLER
Puan:
8.19
Sıra: 522
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)