Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Rockstar Games, Yeni Bir Teknoloji Patenti Aldı

Fineas

Epik
uye
Katılım
14 Mar 2018
Mesajlar
4,287
Tepkime puanı
5,415
Puanları
113
Konum
İzmir
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

Rockstar Games, yapay zekaların daha doğal davranabilmesi adına yeni bir teknoloji üzerinde çalışıyormuş. Bunun için patent başvurusu da bir süre önce gerçekleşmiş.


Grand Theft Auto serisi ve yakın tarihte çıkan Red Dead Redemption 2 ile açık dünya konseptine yeni soluklar kazandıran Rockstar Games, bir süredir sessizliğini koruyordu. Birkaç aydır firmanın GTA 6 üzerinde çalıştığına yönelik sağlam söylentiler var. Şimdiyse farklı bir konuyla tekrar gündeme geldiler.


Bir Reddit kullanıcısının keşfettiği bilgiye göre Rockstar Games’in üst kuruluşu Take-Two Interactive, “System And Method For Virtual Navigation In A Gaming Environment – Oyun Ortamında Sanal Yol Bulma İçin Sistem ve Yöntem” adı verilen bir patent başvurusunu Ekim 2020 tarihinde yapmış. Yapılan araştırmaya göre patentin arkasındaki isimler şirketin yapay zeka geliştirmeden sorumlu programcısı Simon Parr ve teknoloji yönetmeni David Hynd tarafından geliştirilmiş.

Şimdi bu uzun uzun yazılmış patentin anlamı ne diye soracak olursanız, daha gerçekçi trafik için geliştirildiği belirtiliyor. Yani yapay zeka yürürken, bir otomobille ilerlerken, botla denizlerde seyahat ederken daha gerçekçi davranacak. Frene basma zamanı, trafik ışıkların takibi gibi ufak ama önemli detaylara tepki verebilecek bir yapay zeka teknolojisi olduğu belirtiliyor.


Bunlara ek olarak IGN‘de yer alan habere göre, şu anki mevcut donanımsal teknoloji bu tarz komplike bir yapay zekayı çalıştırmak için pek yeterli değil. En azından evlerimizdeki PCler ve konsollarda böyle bir imkan yok. Fakat mevcut işlemci ve bellek bant genişlikleri dahilinde, bilindik sistemlerde yapılamayan yeni bir yazılım tasarlanmış.

Bu patent tahmin edeceğiniz üzere şu aralar söylentilerin odak noktası olan GTA 6 için alınmış olabilir. Keza Rockstar Games, bu teknolojiyi diğer oyunlarında da kullanabilecek. Patentin ilgi çeken kısmıysa bu teknolojinin online olarak oynanabilen oyunlarda da kullanılmak üzere geliştirildiği detayının bulunması. Yani GTA Online, Red Dead Online gibi benzer online tabanlı Rockstar oyunlarında da bu teknolojiye yer verilebilecek.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)