Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Rahim Kanserinde Alternatif Tedavi

  • Konbuyu başlatan Mia
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 0:47

Mia

bayan
Katılım
26 Eyl 2016
Mesajlar
654
Tepkime puanı
15
Puanları
0
Cinsiyet
Kadın

İtibar Puanı:

Rusya’da yapılan bir araştırma, radyasyon tedavilerinden kaynaklanan ağrı ve ödemin giderilmesinde akupunkturun etkili olduğunu göstermiştir. Bir başka çalışma ise, lazerli akupunkturun radyasyon ödemini %22 ila %37 azalttığını bulmuştur.

Akupresür

Bu yöntemin chi’nin dengelenmesi ve yorgunluğun azaltılmasında yararlı olduğu kabul edilir. (Bu amaçla hedeflenen tipik akupresür noktaları kalın bağırsak 4 ve 10, konsepsiyon kanalı 6, mide 36, akciğer 9 ve böbrek 3’tür.)

Çin Bitkisel Tedavileri

Aloeveranın kanserli tümörlerin üretimini ve yayılmasını azalttığı (rahimdekiler dahil) ve bağışıklık sistemini takviye ettiği bilimsel olarak kanıtlanmıştır. Diğer faydalı bitkiler ginseng, meyan kökü ve sarımsaktır.

Rahim kanseri depresyon ve duygusal kayıp hisleri ile ilişkilendirildiğinden, bitkisel tedavi uzmanı hastalığı bu psikolojik dengesizlikleri düzeltecek bitkilerle tedavi etmeyi seçebilir.

 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)