Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Pianalitik Dershaneleri

  • Konbuyu başlatan Mia
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 2:56

Mia

bayan
Katılım
26 Eyl 2016
Mesajlar
654
Tepkime puanı
15
Puanları
0
Cinsiyet
Kadın

İtibar Puanı:

Pianalitik Hakkında :
Pianalitik sınavlara hazırlık yayınları SÜRAT BASIM YAYIN A.Ş. bünyesinde, 2000 yılında dershane ve okulların
sınavlara hazırlık çalışmalarında kullanacakları doküman ihtiyacını karşılamak amacıyla faaliyetlerine başladı.

1997 yılında yayınlanmaya başlayan Pİ YAYINLARI ile 2000 yılında yayımlanmaya başlayan ANALİTİK DERGİLERİ, 2005 yılında birleşme kararı alarak PİANALİTİK YAYINLARI adını aldı.

2006 yılından itibaren sınavlara hazırlık alanında çalışmalarını sürdüren, bulunduğu bölgede öğretmen, idareci, derslik ve sosyal alanları, çalışma prensipleri, ticari ilişkileri ve eğitime olan yaklaşımları ile takdir görmüş saygın dershanelerin bir araya gelmesiyle PİANALİTİK DERSHANELERİ halkası oluştu.

Çalışmalarını kurumsal anlamda sürdüren PİANALİTİK DERSHANELERİ, sınavlara hazırlık alanında 2. yılında 100 şubesiyle hizmetlerine devam etmektedir.

Pianalitik’te Eğitim

İlk Adım:
Pianalitik Dershanelerinde öğrenciler ilk adımlarını Seviye Tespit sınavları ile atarlar. Geniş katılımlı STS ile öğrencilerimiz sınavlara hazırlanmaya başlamadan önceki seviyelerini görmeleri ve ne kadar çalışmaları gerektiği hakkında bilgi edinmelerini sağlar.

Sınıfların Oluşturulması:
Pianalitik Dershaneleri’nde sınıflar homojendir. Dersler başlamadan önce Sınıf Belirleme Sınavları yapılır. başarıya ulaşılmış olurBöylece öğrenci kendi anlama seviyesindekilerle birlikte ders görür. Her öğrencinin seviyesine ve ihtiyacına göre ders anlatılır. Böylece zaman en iyi şekilde kullanılmış ve başarıya ulaşılmış olur.

Sağlıklı ve Etkin Dersler:
Pianalitik Dershaneleri’nde dersler, sağlıklı ortamlarda işlenir. İyi yetişmiş, kendini sürekli yenileyen, derslerle tamamlanır. üretken, özverili ve deneyimli öğretmenler, konuları "ders, derste öğrenilir" kuralına göre anlatır. Her konu bol miktarda test sorusuyla pekiştirilir, sınavlarla ölçülür. Eksik konular okul ya da sınıf düzeyinde ek derslerle tamamlanır.

Yakın ve Sürekli İlgi:
Pianalitik Dershaneleri’nde en önemli konulardan biri de devamsızlık takibidir. Devamsızlık ve geç gelmeler anında velilere bildirilir. Öğrencinin çalışma programı ve başarısı, hem dershane idaresi ve rehberlik servisi hem de danışman öğretmenlerce izlenir.

Dershane-Veli İşbirliği:
Sınavlar sonunda, Sınav Sonuç Belgesi ve Ara Karne ile öğrencinin durumu analiz edilir. Sürekli veli toplantıları ile velin öğretim sürecine katılması sağlanır. Veliler öğrencinin başarı grafiği ile ilgili olarak sürekli bilgilendirilir ve başarı için ortak çaba harcanır.

Pianalitik Dershaneleri’nde Sınavlar,
Pianalitik Dershaneleri’nde değişik amaçlarla sınavlar uygulanır.

STS (Seviye Tespit Sınavı ) : Sınavlara hazırlanmaya başlayacak öğrencilere uygulanır.
SBS (Sınıf Belirleme Sınavı ) : Öğretim yılı başında sınıfların oluşturulması için uygulanır.
GTS ( Genel Tarama Sınavları ): ÖSS gruplarına işlenen konulardan uygulanır.
DENEME SINAVLARI: ÖSS gruplarına aylık olarak tüm konulardan uygulanır.
GENEL DENEME SINAVLARI:
Pianalitik Dershaneleri’nde aylık sınavlar Türkiye Genelinde aynı anda uygulanır. Dolayısıyla yapılan her sınavda öğrencimiz, Türkiye genelinde önemli bir öğrenci kitlesi içerisinde kendi durumunu görme ve mukayese etme şansını bulur. Her sınavdan sonra öğrenciye ayrıntılı karne verilir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular