Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Photoshop yada Efekt kullanılmadan çekilen harika fotoğraflar

Katılım
26 Ara 2016
Mesajlar
1,067
Tepkime puanı
2,264
Puanları
113
Cinsiyet
Kadın

İtibar Puanı:

Screenshot_20190727_140145_com.android.chrome.jpg

Maviyi ve tabiatı seven herkesin içini açacak bir fotoğraf var karşınızda. Japonya yalnızca kiraz çiçekleriyle ünlü değil. Aynı zamanda birçok başka eşsiz güzelliğe de ev sahipliği yapıyor. Yerde çimenler dolusu mavi çiçekler ve gökyüzünün birleşmesi, sonsuzluğa uzanan mavi bir evren gibi görünmüyor mu sizce de? Oldukça huzurlu ve muhteşem bir manzara!

Screenshot_20190727_141111_com.android.chrome.jpg


Hollanda’daki birçok bölgenin su setleri olmasa sular altında kalma ihtimali olduğunu biliyor muydunuz? Hatta 1953 yılında sular altında kaldığında binlerce kişinin hayatını kaybettiğini. O zamanlardan beri Hollanda suları geri pompalamak için teknolojisini geliştiriyor. Bu fotoğrafta da modern su setlerini, otobanlarını ve rüzgar türbinlerini sıradışı bir şekilde aynı karede görüyoruz.

Screenshot_20190727_141515_com.android.chrome.jpg

Böyle kıpkırmızı bir gölde yüzdüğünüzü hayal edebiliyor musunuz? Biraz ürkütücü görünmesiyle birlikte, sıradışı olduğu kesinlikle inkar edilemez. Sıcaklığı 60 ºC’ye ulaşan ve ph değeri 10’u bulan bu gölde yüzmek elbette imkansız!


Bu inanılmaz kare ise Birleşik Krallık’taki İskoçya’da çekilmiş. İskoçya’da Abernethy Ormanı her Eylül ayında tamamen örümcek ağlarıyla kaplanıyor. Örümcekler kurdukları bu tuzak sayesinde böcekleri ağlarına düşürüyorlar. Ortaya çıkan manzara ise gerçekten eşsiz. Tüm orman sanki şeffaf bir örtüyle kaplanmış gibi görünse de aslında bu, bir eklembacaklı türünden gelen örümceğin marifeti!

Screenshot_20190727_142431_com.android.chrome.jpg


İzlanda, İngilizce adıyla ‘Iceland’ yani ‘Buz ülkesi’ anlamına geliyor. Oldukça soğuk ve karlarla kaplı bir ülkede bir yanardağın patlamasına şahit olmak elbette böyle olağanüstü bir manzarayla baş başa bırakıyor bizleri. Bir yanda karlar, diğer yanda ise tüm heybetiyle kaynayarak patlayan bir yanardağ. Şimşeğin de bu görüntüye eşlik ettiği o kısacık saniyede fotoğrafı yakalamak, kolay olmamıştır.
 
Katılım
26 Ara 2016
Mesajlar
1,067
Tepkime puanı
2,264
Puanları
113
Cinsiyet
Kadın

İtibar Puanı:

Screenshot_20190727_185142_com.android.chrome.jpg


İlginç deneyler yapmayı hepimiz severiz. İnsanlar olarak ‘Böyle yaparsam ne olur?’ sorusunu sürekli sorar ve merakımızı gidermeye çalışırız. Kuzey kutbunda yaşayan bir insan da böyle bir soru sormuş ve ‘Sıcak suyu havada etrafa saçsam ne meydana gelir?’ demiş. Ortaya ise böyle beklenmedik bir kare çıkmış. Sanırım sıcak su damlalarının anında soğumasını beklemiyordu.

Screenshot_20190727_185847_com.android.chrome.jpg


Amfibiler grubundan kurbağalar, oldukça olağanüstü canlılardır. Özellikle tropikal bölgelerde yaşayan kurbağalar, inanılmaz özelliklere sahiplerdir. Genel olarak, durgun su kaynaklarının yakınındaki ağaçlarda bulunsalar da bataklıklarda veya daha soğuk iklimlerde, otlaklarda hayatta kalabildikleri bilinmektedir. Kosta Rika’da yaşayan Siğilli Ağaç Kurbağaları bu türlerden yalnızca bir tanesidir. Kırmızı gözleriyle öne çıkan bu kurbağa türü gerçekten de sıra dışı görünüyor!
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular Forum Tarih
Diğer Resimler 0 898

Benzer konular