Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Pete Seeger... "Müzik Timi"

Katılım
14 Eyl 2018
Mesajlar
2,971
Tepkime puanı
870
Puanları
113
Yaş
42
Konum
istanbuL
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

1919 yılında doğan Pete Seeger Harvard üniversitesini terkededip ülkeyi gezmeye başladı.Folk şarkıları yazan ve derleyen Pete Seeger 50 lerde Woody Guthrie ile folk müziğin en önemli ismi oldu.60 ların müziğinde etkisini çok fazla hissetiren protest tavrın 50 lerde en büyük temsilcisi oldu.1941 yılında 2.Dünya Savaşının ortasında The Almanac Singers la kaydettiği Songs for John Doe albumuyle anti-savaş tavrını ortaya koydu.Savaşa,yönetime muhalefet olmasının yanında çevreciliğiyledet takdir topladı.Atık içindekki Hudson River ın temizlenmesi için büyük çaba sarfettti.Folk ve rock müziğin etkileşiminde büyük rol oynadı.Klasik olmuş ve dafalarca coverlanmış bir çok parça besteledi.Kendisi hala yaşamaktadır.

Kariyerini noktaladığı 90 lı yıllarda Rock and Roll Hall of Fame e katılmak,barışcıl ve hümanist tavrından dolayı Küba dan şeref madalyası almak gibi onurlara erişti.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)