Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Paula Abdul

Katılım
14 Eyl 2018
Mesajlar
2,971
Tepkime puanı
870
Puanları
113
Yaş
42
Konum
istanbuL
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

Paula Julie Abdul veya bilinen adıyla Paula Abdul (D. 19 Haziran 1962), ünlü bir koreografi uzmanı ve şarkıcıdır. Babası Suriye asıllı bir Yahudi, annesi ise bir ABD'lidir.

Hayatı

Çocukluk

Paula Abdul, San Fernando, Kaliforniya'da bir büyükbaş hayvan satıcısı Harry Abdul ve bir konser piyanisti Lorraine Rykiss çiftine 1962 yılında dünyaya geldi. Babası Brezilya'da yaşayan Suriye asıllı bir Yahudi'dir.

O ve kızkardeşi Wendy, San Fernando Valley'de doğup büyüdüler. Paula sonradan gösteri kariyerine ilgi duymaya başladı. Bir doğal yetenek olarak Abdul, sekiz yaşından itibaren dans dersleri almaya başladı. Abdul, sonradan Van Huys Lisesi'ne başladı ve başarılarından dolayı bu okuldan birçok ödül kazandı.

Dans ve Koreografi

Bir dönem NBA takımlarından Los Angeles Lakers takımının dans grubu olan Laker Girl'de dansçı olarak görev alan Paula Abdul, seksenler boyunca birtakım şarkıcıya koreografi düzenledi. Bunların arasında Janet Jackson'ın "Control" çağındabulunan çoğu şarkı özel bir yer tutmaktadır. 1990'lar boyunca da Abdul, birçok film ve klipte görevler üstlendi. Bunlarda Abdul, daha çok oyuncu olarak yer aldı.

Müzik Kariyeri

Forever Your Girl: 1987 çıkışlı bir Paula Abdul albümüdür. Ses konusunda uzman olmamasına karşın birçok başarılı şarkı, bu albümden çıktı. "Straight Up", "Forever Your Girl", "Cold Hearted", "(It's Just) The Way That You Love Me", ve "Opposites Attract" bu albümden çıkan şarkılardır. "(It's Just) TheWay That You Love Me" hariç tüm şarkılar pop ya da R&B'dir. Bu şarkı ise new jack swing türünde bir eserdir.

Spellbound: 1991 çıkışlı bir Paula Abdul albümüdür. "Rush Rush" bu albümün en başarılı şarkısı, ayrıca doksanların bir hitidir. Bu şarkının klibinde Keanu Reeves rol almıştır. "Promise of a New Day", "Blowing Kisses in the Wind", "Vibeology" ve "Will You Marry Me?" adlı şarkılar bu albümden çıkan diğer şarkılardır.

Head Over Heels: 1995 çıkışlı bir Paula Abdul albümüdür. "My Love Is For Real" adlı şarkı en başarılı şarkıdır. Bu şarkıda Ortadoğu efektleri kullanılmıştır. "Crazy Cool" ve "Ain't NeverGonna Give You Up" adlı şarkılar ise diğer şarkılardır. Bu albüm üç milyon satarak Paula Abdul'un en az satan albümü oldu.

Beklenen Yeni Albüm: 2009'da çıkması beklenen yeni bir Paula Abdul albümüdür. Sanatçı uzun bir aradan sonra bu albümle müzik piyasasına geri dönmeyi planlamaktadır.Albümde yer alması beklenen "Dance Like There's No Tomorrow" ve "I'm Just Here for the Music" adlı iki şarkı, birer yıl arayla tekli olarak yayımlanmasına rağmen, albüm hakkında herhangi bir bilgi bulunmamaktadır.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)