Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Oyunlar hakkında kısa bilgi

Katılım
17 Eyl 2018
Mesajlar
661
Tepkime puanı
835
Puanları
93
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

Bir oyun yapılandırılmış bir formudur oyun , genellikle için üstlenilen keyfi ve bazen olarak kullanılan eğitsel bir araç. [1] Oyunlar genellikle ücretlendirme için yapılan çalışmalardan ve daha sıklıkla estetik veya ideolojik unsurların bir ifadesi olan sanattan farklıdır . Bununla birlikte, ayrım net değildir ve birçok oyun da (seyirci sporları veya oyunların profesyonel oyuncuları gibi) veya sanat eseri olarak kabul edilir (örneğin yapboz bulmacaları veya Mahjong, solitaire gibi bir sanatsal düzeni içeren oyunlar veya bazı video oyunları ).

Oyunların temel bileşenleri hedefler, kurallar, meydan okuma ve etkileşimdir. Oyunlar genellikle zihinsel veya fiziksel uyarımı içerir ve genellikle ikisi de. Birçok oyun, pratik becerilerin geliştirilmesine yardımcı olur, bir egzersiz biçimi olarak hizmet eder veya başka bir şekilde eğitici, simulasyonal veya psikolojik bir rol oynar.

M.Ö. 2600 olarak kabul edilen [2] [3] oyunlar, insan deneyiminin evrensel bir parçasıdır ve tüm kültürlerde mevcuttur. Ur, Senet ve Mancala Kraliyet Oyunu bilinen en eski oyunlardan bazıları. [4]
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)