Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Ouroboros: Keisatsu wo Sabaku wa Ware ni Ari

Fineas

Epik
uye
Katılım
14 Mar 2018
Mesajlar
4,287
Tepkime puanı
5,415
Puanları
113
Konum
İzmir
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

TANITIM
15 yıl önce Ikuo ve Tatsuya Yetimhanede kalırken Öğretmenleri Yuko bir cinayete kurban gitmiştir. Ikuo cinayet esnasında Öğretmen Yuko ile birlikte olsa da travma sebebi ile hiçbir şey hatırlamamaktadır. Çok sevdikleri öğretmenleri Yuko’nun ölümünden sonra her ikisi de intikam almaya yemin eder ve kendi inandıkları yoldan ilerlemeye başlarlar.

Ryuzaki Ikuo Shinjuku Emniyet Müdürlüğü'nde görevli başarılı bir dedektif olmuştur. İkou’nun aksine Tatsuya farklı bir yol seçmiştir.

Danno Tatsuya ise emniyet güçlerine inanmamaktadır ve bu yüzden Matsuo Yakuza klanının üst düzey bir üyesi haline gelmiştir.

Konumları itibari ile birbirlerinin karşısında olsalar da birbirleri ile sürekli iletişim ve yardım halindedirler. Öğretmenleri Yuko’nun cinayetini her ikisi de farklı yollardan araştırırken bütün yollar aynı kapıya; Öğretmen Yuko’nun geçmişine ve Emniyet müdürlüğüne çıkmaktadır. Yuko’nun geçmişi ve Emniyet müdürlüğü arasındaki bağlantı nedir ve Yuko’yu kim, niye öldürmüştür?

Not: Ryuzaki Ikuo rolünde Ikuta Toma ve Tatsuya Danno rolünde ise Shun Oguri'nin baş rollerini paylaştığı 10 bölümlük Japon versiyonu 1 adet draması da mevcuttur. (Oldukça iyidir. En azından Japon drama sektörü göz önüne alınırsa)

KARAKTERLER
Ryuzaki Ikuo - Ana Karakter
Mizuki Hibino - Ana Karakter
Tatsuya Danno - Ana Karakter
Gold Watch - Yardımcı Karakter
175729.jpg

DİĞER İSİMLERİ
Orijinal:
Ouroboros: Keisatsu wo Sabaku wa Ware ni Ari
Japonca: ウロボロス―警察ヲ裁クハ我ニアリ―
Diğer: Uroboros

BİLGİ
Kategori:
Manga
Cilt sayısı: 24
Bölüm sayısı: 144
Yayım: 6 Mar 2009 - 21 Ara 2016
Dergi: Comic@Bunch
Eser: Yuuya Kanzaki (Hikâye & Çizim)
Türler: Aksiyon, Gizem, Dram, Polisiye, Seinen

İSTATİSTİKLER
Puan:
7.90
Sıra: 1170
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)