Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

ÖSYM sonuçları yanlış açıklamış: 1110 adayın yeri değişti, 1499 kişi açıkta kaldı

Katılım
11 May 2017
Mesajlar
9,662
Tepkime puanı
16,062
Puanları
120
Konum
..
Cinsiyet
Kadın

İtibar Puanı:

ÖSYM, üniversiteye yerleştirme sonuçlarıyla ilgili yanlışlık yaptığını, 1110 adayın ilan edilen yerleştirilmesinin değiştiğini duyurdu.

osym-logo.jpg

Yapılan yazılı açıklamayla Tablo-6C’nin ekinde yer alan okul türlerinden mezun olan adayların bilgilerinin yanlış kullanıldığı, bu nedenle puan hatası yapıldığı söylendi.

Açıklamada, 1100 adayın ilan edilen yerleştikleri üniversitelerin değiştiği, açıkta kalan 1628 kişinin yeni puanlamayla bir programa yerleştiği, daha önce bir programa yerleştiği duyurulan 1499 kişininse yeni durumda açıkta kaldığı söylendi.
ÖSYM’nin ‘skandal’ niteliğindeki hatayla ilgili açıklamasının tam metni şöyle:
“08.08.2017 tarihinde açıklanan 2017-ÖSYS yerleştirme sonuçlarında, adayların yerleştirmelerinde kullanılacak puanlar belirlenirken Tablo-6C’nin ekinde yer alan okul türlerinden mezun olan adayların alan ve dallarına göre ek puan kullanılabilecek tercihlerinde ‘ek puanlı yerleştirme puanları’ yerine ‘ek puansız yerleştirme puanları’nın kullanıldığı tespit edilmiştir.
Bu işlemin düzeltilmesi amacıyla yapılan güncellemede 1110 adayın ilan edilen yerleştirmesi değişmiş, 1628 aday daha önce bir programa yerleşmemişken yerleşir duruma gelmiş, ek puanı dikkate alındığı için yerleşen bu adaylar nedeniyle daha önce bir programa yerleştiği ilan edilen 1499 aday ise yeni durumda herhangi bir programa yerleşememiştir.
Konu ile ilgili adaylar ve kurumlar bilgilendirilmiş, yeni sonuçlar 12.08.2017 tarihi saat 11:00 itibariyle güncellenmiştir. Bu durumdan etkilenen adaylardan özür diler bilgilerine saygıyla sunarız.”

 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular