Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Ondokuz mayis Ünİversİtesİ

  • Konbuyu başlatan Eqe
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 2:48

Eqe

Üniversite Türü: Devlet
Kuruluş Tarihi: 1975
Telefon: (362) 457 60 00
Faks: (362) 457 60 91
Adres: Ondokuzmayıs Üniversitesi Kampüsü SAMSUN
Öğrenim Dili: Türkçe
Yerleşim: Üniversite şehir merkezinden 18 km uzaklıkta Samsun-Bafra karayolu üzerinde 6 000 dönüm arazi üzerine kurulu.
Akademik birimler: Üniversite bünyesinde 9 fakülte, 13 yüksekokul, 3 enstitü, 8 araştırma ve uygulama merkezi bulunuyor.
Beslenme: Bütün kampüslerde ihtiyacı karşılayacak düzeyde ucuz ve kaliteli yemek hizmeti veriliyor.
Teknoloji: Üniversitenin çeşitli birimlerindeki bilgisayar sayısı 700. Bilgi işlem Dairesi yoluyla sürekli internet erişimine sahip olan üniversite alt yapı çalışmalarını tamamlamak suretiyle bütün eğitim araştırma birimlerine hizmet vermeyi amaçlıyor.
Sağlık hizmetleri: Mediko-Sosyal Merkezi?nde 2 pratisyen doktor, 1 eczacı ve 3 hemşire görev yapıyor.
Spor tesisleri: Olimpik yüzme havuzu ve 1 500 seyirci kapasiteli açık hava sahası bitirilme aşamasında. Ayrıca 10 farklı branşta spor yapma imkanı sunan açık ve kapalı spor kompleksleri var.
Barınma: Öğrenciler Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait yurtlar ve çok sayıda özel yurttan yararlanabiliyor. Üniversiteye ait Sinop ili ile Samsun Terme ilçesinde toplam 225 öğrenci kapasiteli iki yurt bulunuyor. Hizmet verilen Bölgede Kredi ve Yurtlar Kurumuna ait 3661 kız, 3251 erkek toplam 6912 öğrenci kapasiteli yurtlar var.
Burs: Ondokuzmayıs Üniversitesi Vakfı tarafından burs veriliyor. Ayrıca ihtiyacı olan öğrencilere ücretsiz yemek veriliyor. Ders dışı zamanlar da ise yarı zamanlı olarak (part-time) üniversitede ücretli çalışma olanağı var.
Genel Bilgi: 1975 yılında Samsun'da kurulan Ondokuz Mayıs Üniversitesi her geçen gün gelişip büyüyen üniversitelerimizden. Halen 14 fakülte, 20 yüksek okul ve 4 enstitüde eğitim öğretim sürdürülüyor. Üniversitenin Samsun dışında, Amasya, Ordu, Sinop illeri ile Bafra, Kafak, Havza, Merzifon ve Boyabat ilçelerinde de eğitim öğretim yapıyor.
Öğrenim dili Türkçe olan üniversitenin eğitim fakültesinde Almanca ve İngilizce öğretmenliklerinde bir yıl süreli Almanca ve İngilizce hazırlık programları uygulanıyor. Diş hekimliği ve tıp fakültelerinde de İngilizce destekli eğitim veriliyor.
Üniversitenin fakülte ve yüksekokullarında bulunan 14 kütüphanede 146 bin 950 kitap ve benzeri materyal bulunuyor. Bilgisayar sayısı ise 700. Üniversitede öğrencilerin Türk sanat ve Türk halk müziği korolarına, orkestralara ve tiyatro çalışmalarına katılma olanakları var.
Ondokuz Mayıs Üniversitesi öğrencileri 5 kapalı spor salonu, 3 futbol sahası, 4 tenis kortu, olimpik yüzme havuzunda spor yapma olanağına sahip
Rektörün Adaylara Mesajı: "Evrensel üniversiteyi sizlerle birlikte burada hayata geçireceğiz. Sizlerin bu ülkenin geleceği olduğunuzu çok iyi biliyoruz. Sorgulayan, araştıran ve kendini sürekli yineleyen bir ortam yaratmak çabasındayız. Sizlerle birlikte gerçekleşecektir. Üniversite Senatosunda yer alan öğrenci konseyimiz ve çok sayıda her alandaki öğrenci kulüplerinin içinde bulunduğu Türkiye'nin en güzel kampusünde eğitim ve yaşamı paylaşıyoruz. Gelin, yüce Atatürk'ün Türkiye Cumhuriyetini kurmaya başladığı yerden siz de kendi geleceğinizi kurmaya başlayın. Sizi heyecanla Samsun'a bekliyoruz."
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)