Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Olumsuz insanlardan uzak durun

  • Konbuyu başlatan Eqe
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 1:35

Eqe

Olumsuz insanlardan uzak durunSabah kalkıyorsunuz. Aynanın karşısında gününüzün ne kadar güzel geçeceğini fısıldayıp, gülümsüyorsunuz. Yolda trafik de yok. İşyerine giriyorsunuz ama o da ne? İş arkadaşınız bütün motivasyonunuzu yok ediyor. Tek yaptığı, devamlı şikayet etmek, olumsuz konuşmak. Bu gibi tiplerin hayat enerjinizi yok etmesine izin vermeyin. İşte küçük ipuçları...
İş arkadaşım bir felaket tellalı!
-İş için gerekli olmadıkça negatif enerjili çalışanlarla vakit geçirmemeye çalışın.
-Negatif biriyle mecburen çok zaman geçirmeniz gerekiyorsa, çizgileri baştan çizin. Olumsuz yorumlara katılmayın. İşler hakkında pozitif düşünmeyi tercih ettiğinizi belirtin.
-Olumsuz iş arkadaşınızın mutsuzluğu işyerinde bir aksaklıkla tetiklenmiş olabilir. Güzin Ablacılık yapmak yerine arkadaşınıza, ona sıkıntı veren konuyla ilgili olarak yöneticisi ya da İK sorumlusuyla konuşmasını önerin.
-Çalışma arkadaşınız bütün çabanıza rağmen sizi daraltmaya devam mı ediyor? Yöneticilerinizin ve İK’nın durumdan haberdar olmasını sağlayın. Bu durumu arkadan iş çevirmek olarak düşünmeyin. Yardım istemek hem sizin hem arkadaşınızın iş verimliliği artırmak için güzel bir fırsat olabilir.​
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)