Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Han

En Güzel Edep Güzel Ahlaktir...!
uye
Katılım
20 Ocak 2021
Mesajlar
7,620
Tepkime puanı
6,989
Puanları
113
Konum
Huzur🧿
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

Olanaklının niteliği. Gerçeklik karşılığında kullanılır. Olanak olabilirse gerçeklik olur, her olanak gerçek olabilir. Olanaksızlığı belli olanla, mecburi olanda hiçbir olanaklılık söz konusu değildir. Olasılıkla yakın anlamlıdır, her muhtemel, çeşitli olanaklar içinde olması en olanaklı olan bir olanaktır.

Olanak, soyut-biçimsel veya somut-gerçek olabilir. Soyut ve biçimsel olanak, bir olanağın olabilmesini engelleyen şartların bulunmamasıyla belirir; somut ve gerçek olanaksa bir olanağın gerçekleşmesi için gerekli bütün şartların bulunmasıyla belirir.

Soyut olanak, somut olanak durumuna dönüşebilmek için gerekli olan şartlara kavuşabilir. Bu halde soyut ve ve somut olanaklar arasındaki niceliksel ilişki muhtemellık’tır.S. 285 (doğa yasaları, gerekli bütün şartların bulunmasıyla soyut olanaktan somut ve gerçek olanağa sıçrayarak özdeği oluşturmuştur N)

-Alinti-
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular