Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Öğrencilerinin Yazı Yazmalarını Teşvik Etmenin Harika Bir Yolunu Bulan Bir Öğretmen

Katılım
27 Haz 2019
Mesajlar
226
Tepkime puanı
639
Puanları
93
Konum
...
Cinsiyet
Kadın

İtibar Puanı:

5462

Üçüncü sınıf öğretmeni Shannon Anderson, öğrencilerini yazı yazma konusunda motive etmek için harika bir yöntem geliştirdi: Hayal ettikleri karakterleri oyuncak hayvanlara dönüştürmek.

Van Rensselaer İlkokulu’nda öğretmenlik yapan Anderson, öğrencilerinin yazmaktan keyif almasını sağlamak için onlarla uzun vadeli bir kitap projesi üzerinde çalışıyor. Her öğrenci önce bir hikaye yazıyor, sonra da hikayeyi çiziyor. Anderson hikayedeki karakter çizimlerini alarak oyuncak üreticisi bir firmanın ortaklığıyla bu karakterleri peluş oyuncaklara dönüştürüyor.

Kendi çizdikleri oyuncaklara kavuşan çocukların tepkisini aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz:

“En ‘sert’ çocuklar bile kendi yarattıkları hayali karakterlerin hayat bulmasını çok ‘havalı’ buluyor,” diyor Anderson. “Bütün öğrenciler oyuncaklarına sarılıp onlara sevgilerini gösterme isteği duyuyor. Çok güzel bir yaratıcılık örneği bu ve onlar için çok önemli.”

Anderson, hayvanların ayrıntılarına da bayıldığını söylüyor: “Bir öğrenci, beraberinde bir battaniye taşıyan bir deniz kaplumbağası hikayesi yazdı. Oyuncak kaplumbağanın da üzerinde bir battaniye vardı. Çocuklar hayal ettikleri şeyleri birebir karşılarında gördüklerinde çok etkileniyorlar.”

Anderson bu çok özel proje sayesinde öğrencilerinin öğrenmelerini sahiplenme duygularının ve heyacanlarının arttığını dile getiriyor. İşte projede yer alan oyuncaklardan bazıları:

5463
5464
5465


 
Moderatör tarafında düzenlendi:
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular