Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Öfkemizi nasıl kontrol ederiz?

  • Konbuyu başlatan Mia
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 1:05

Mia

bayan
Katılım
26 Eyl 2016
Mesajlar
654
Tepkime puanı
15
Puanları
0
Cinsiyet
Kadın

İtibar Puanı:

Öfke uygun ifade edildiğinde,son derece sağlıklı ve doğal bir duygudur.Eğer öfkemizin kaynaklarını fark edersek bize kendimizle ilgili bir çok bilgi verebilir. Öfkemiz,hayatımızda bir şeylerin yolunda gitmediğini işaret edebileceği gibi,yaşamımızdaki önemli sorunları görmezden geldiğimiz ya da baş edebileceğimizden çok daha fazlasını yaptığımız anlamlarına da gelebilir.
Aslında öfkemizi sahiplendiğimizde bize çözemediğimiz bir sıkıntımızla ilgili mesaj verdiğini anlayabiliriz.


Şu Sorulara Yanıt Arayın
Bu mesajları fark edebilmek için de öncelikle şu soruların yanıtlarını bulmalıyız: “Burada asıl sorun ne?”, “Aslında neye öfkeliyim?”, “Ne düşünüyor ve ne hissediyorum?”, “Ulaşmak istediğim şey ne?” Bu gibi sorular öfkemizin gerçek kaynaklarına odaklanmamızı kolaylaştırır.Böylece hem bu duygumuzu kontrol altına alabiliriz hem de asıl sıkıntımızı fark edip çözmek için adım atabiliriz.
Öfkemizi hayatımızda yolunda gitmeyen şeyleri fark etmek için bir işaret olarak kullandığımızda bize faydalı olacaktır. Unutmayalım ki sorunu bilmezsek çözümü de bulamayız.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular