Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Öfke Yönetimi Teknikleri

  • Konbuyu başlatan Eqe
  • Başlangıç tarihi
  • Okuma süresi: 1:37

Eqe

Öfke yönetimi olmadığı zaman bu durum kolaylıkla kontrol edilemez hale gelebilir. Bu süreçte, kontrol edilmeyen öfke profesyonel ve kişisel ilişkileri yok edebilir. Bir kaç öfke yönetimi tekniği öğrenerek zor durumların üstesinden rahatlıkla gelebilirsiniz.

Zihin Maddeden Üstündür: Kötü bir durumla başa çıkabilmek için kullanacağınız birçok öfke yönetimi teknikleri vardır. Kendinize hatırlatacağınız anahtar şey, hissettiğiniz öfkenin yıkıcı bir his olduğudur. Öfkenizin artmasına izin vermek yalnızca o an içinde bulunduğunuz durumu daha da içinden çıkılmaz bir hale sokacaktır. Aynı zamanda örnek aldığınız bir kişi sizin içinde bulunduğunuz durumda olsaydı nasıl hareket ederdi diye de düşünebilirsiniz.

Fiziksel Yönetim: Sizi üzen bir şeyle oluşan vücudunuzdaki gerginliği vücut duruşunuzdaki ufak bir değişim ile azaltabilirsiniz. Birçok insan bunu karşılaştığı problemden kaçarak yapar. Odanıza çekilip biraz rahatlayın, yürüyüşe çıkın veya arabanızla bir kaç tur atın. Duş da alabilirsiniz. Birçok insan için su rahatlatıcı gelir. Kendinizi yaşadığınız olaydan uzaklaştırarak o durumu sakince düşünebileceksiniz.

Duygusal Yönetim: Şöyle bir durup gerçekten ne hissettiğinizi düşünün. Öfke, kıskançlık, üzüntü, imrenme ve düş kırıklığı yaşamak arasında bir fark vardır. Birçok insan gerçekten üzüntü yaşarken öfkeli olduğunu düşünüp kendilerini kafası karışmış halde bulurlar. Hissettiklerinizi açığa çıkaracak bir çıkış noktası bulmanız önemlidir.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular Forum Tarih
Psikoloji 0 198

Benzer konular