Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

NVIDIA, 9.984 CUDA Çekirdekli GeForce RTX 3080 Ti Üzerinde Çalışıyor

Geçtiğimiz haftalarda yeni ekran kartı serisini tanıtan NVIDIA, son gelen bilgiye göre RTX 3080 ve 3090 arasında bir model üzerinde çalışıyor. Muhtemelen 3080 Ti olarak karşımıza çıkacak bu model, paylaşılan bilgiye göre 9.984 CUDA çekirdeğine ev sahipliği yapacak.

NVIDIA, geçtiğimiz haftalarda yeni ekran kartı serisi GeForce RTX 3000'i tanıtmıştı. Yeni serinin bir önceki nesle göre neredeyse iki kat daha iyi performans sunduğu söyleniyordu. NVIDIA'nın kanıtlanan bu iddiasına rağmen ekran kartları, performansa göre fazlasıyla uygun bir fiyatla piyasaya sürülmüştü.
NVIDIA, yeni ekran kartı serisinde yalnızca 3 üyeye yer vermiş olsa da bu durum elbette hep böyle olmayacaktı. Seriye yeni üyelerin eklenmesini sabırsızlıkla beklerken Twitter'da 'kopite7kimi4virgil' isimli bir kullanıcı, heyecan verici bir paylaşım yaptı. Kullanıcı, NVIDIA'nın GeForce RTX 3080 Ti üzerinde çalıştığını belirtti.

NVIDIA, ara bir model üzerinde çalışıyor​


newtwit.jpg

Bahsettiğimiz kullanıcı, NVIDIA GeForce RTX 3000 serisinin birkaç özelliğini aylar öncesinden doğru bir şekilde paylaşmıştı. NVIDIA'nın RTX 3080 Ti üzerinde çalıştığını belirten kullanıcı, ekran kartına dair bazı özellikleri de paylaştı. Paylaşıma göre yeni ekran kartı, GA102-250-A1 isimli çipe ev sahipliği yapacak.

GA102 tabanlı olacağı söylenen ekran kartı, kullanıcının paylaşımına göre 384 bit GDDR6X hafızaya sahip olacak. Yani ekran kartı ya 12 GB ya da 24 GB'lık bir ekran kartı olarak önümüze gelecek. Paylaşımda yer alan bir başka detaya göreyse RTX 3080 Ti, 9.984 CUDA çekirdeğine ev sahipliği yapacak.
trx.jpg
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)