Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Nickelback

Katılım
14 Eyl 2018
Mesajlar
2,971
Tepkime puanı
870
Puanları
113
Yaş
42
Konum
istanbuL
Cinsiyet
Erkek

İtibar Puanı:

Kanadalı grup Nickelback kariyerine bir cover band olarak Hanna’da başladı. Uzun yıllar başka sanatçıların şarkılarını çalan grup bir süre sonra bu durumdan sıkılıp kendi albümlerini piyasaya çıkartmaya karar verdiler. Vokalist ve gitarist Chad Kroeger, üvey babasından aldığı 4000 dolar borç parayla, stüdyoda parçalarını kaydetmek üzere Vancouver’a gitti. 1996 yılında onu takiben arkasından Vancouver’a gelen ağabeyi ve basçı Ryan Vikedal da oraya yerleştiler ve çalışmalarına devam ettiler. Grubun vokalisti ise iki sene boyunca bir futbol dergisinde çalıştı ve grubun diğer üyelerine ilk singlelarının radyolarda çalınması için girişimlerde bulunmalarını önerdi.

1998’in sonlarında, Nickelback menajerlerinin kendilerini yeterince promote edemediğini anlayınca kendi kendilerine işlerini yürütmeye karar verdiler. Mike Kroeger bütün dağıtım işlerini ele aldı, ağabeyi Chad radyolarla kontak halinde olmayı sağlamak görevini üstlendi, ve Ryan Vikedal’da görüşmeleri ayarlamaya başladı. Bunların da üste grup yeni albümleri için 30,000 dolar harcadılar. “The State” bağımsız olarak 2000 yılının Ocak ayında piyasaya çıktı. Zamanlamaları yerindeydi, Kanada radyoları yerli sanatçıların parçalarını çalamamanın eksikliğini çekiyordu. Albümden çıkan single “ Leader of Men” radyoların dikkatini çekti ve Nickelback bir anda tura çıkıp milyonların önünde performans sergilemeye başladı. Artık Creeed, 3 Doors Down, Fuel gibi gruplarla aynı sahneyi paylaşıyorlardı.

Bir sonraki albümlerde yer alan parçalarının çoğu aslında, ilk albümleri olan “The State”den dahi evvel bestelenmişti. Yeni albümlerini kayıt esnasında grup, prodüktör Rick Parashar ile çalışmaya karar verdi. Rick Parashar daha önce Pearl Jam, Temple of the Dog gibi isimlerle çalışmıştı ve yeni albümlerini “The State” ile aynı stüdyoda kayıt yaptılar. Albüm beş kısa haftada tamamlandı ve albümdeki 13 parça, daha önce Metallica, U2 gibi isimlerle çalışmış olan Randy Staub tarafından mikslendi. Parçaların kalitesi yeni albümleri “Silver Side Up”ı listelerin en üstlerine çıkardı ve Nickelback tüm dünyada etkisini hissettirmeye başladı. Hit singleları “How you Remind me” tarihte ikinci defa listelerde bir numaraya yerleşen ve Kanada’dan çıkan parça oldu.

2003 senesinde yine kaliteli bir çalışma ile “The Long Road” isimli albümleriyle karşımıza çıktı Nickelback. Albümden çıkan ilk single “Someday” ile Billboard’s Hot 100 listesine 7 numaradan giriş yaptı, ama parça “How you Remind me” isimli eski parçalarına benzerliğiyle konu oldu. Internette forum sayfalarında bu iki parçanın benzerliğinle ilgili konu aylarca konuşuldu ama herşeye rağmen albüm, dünya çapında beş milyon kopya satmayı başardı. Bu başarı Nickelback’in bir başarılı dünya turnesini daha tamamlamasına sebep oldu.

2005 yılının şubat ayında Ryan Vikedal gruptan ayrıldığını açıkladı ama daha sonraları verdiği bir röportajda grubun kendisini aradıkları tipte bir davulcu olmadığı için ayrılmaya zorladıklarını söyledi. Bir ay sonra eskiden 3 Doors Down’un davulcusu olan Daniel Adair gruba katıldı ve Nickelback bir sonraki albümlerinin kaydı için yeni üyesiyle birlikte stüdyoya kapandı. Yeni albümleri “All Right Reasons” 2005 yılının ekim ayında piyasaya çıktı.


şarkıları
Animals
Another Hole In The Head
Because Of You
Believe It Or Not
Breathe
Cowboy Hat
Curb
Deep
Detangler
Diggin' This
Do This Anymore
Falls Back On
Far Away
Feelin Way Too Damn Good
Fight For All The Wrong Reasons
Figured You Out
Flat On The Floor
Fly
Follow You Home
Good Times Gone
Hangnail
Hero
Hold Out Your Hand
Hollywood
How You Remind Me
I Don't Have
If Everyone Cared
Just For
Leader Of Men
Learn The Hard Way
Left
Little Friend
Money Bought
Never Again
Next Contestant
Not Leavin’ Yet
Old Enough
One Last Run
Photograph
Pusher
Rockstar
Savin Me
Sea Groove
See You At The Show
Side Of A Bullet
Someday
Someone That You're With
Too Bad
Where Do I Hide
Window Shooper
Woke Up This Morning
Worthy To Say
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)