Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Neden Beklenmedik Anda Gelişen Dostluklar Bazen En İyisidir ?

Muzik

freedom-2218616_640.jpg


Arkadaşlar hayatımızın önemli bir parçasıdır. Bizimle güler, bizimle ağlarlar. Mutsuz olduğumuz anlarda bizi daha iyi hissettirecek şeyler yapmaya çalışırlar. Günümüzü aydınlatır, gerçek tavsiyeler verir ve destek olurlar.
İlgi alanlarımızı iyi tanımak için yeterince olgunlaştığımızda, benzer arkadaşlar bulmaya çalışıyoruz, böylece saatlerce sevdiğimiz aynı kitap, müzik veya film hakkında konuşabiliyoruz. Bu insanların, ortak noktamız olduğu için birlikte olabileceğimiz insanlar olduğuna inanıyoruz.

best-friends-1534506_640.jpg

Ancak hiç rahatlığınızdan çıkıp kendinizden farklı insanlar tanımaya çalıştınız mı?
Kader; okuma-yazma bilmeyen bir mahkum ile ansiklopedi editörünü bir araya getirdiğinde ne olur?
Bazı tutuklular için hapsedilmek; hayatlarının geriye dönük olarak incelenmesi ve daha iyi bir yaşam için değişme arzusunu getirir. Maryland İyileşme Kurumu döneminde Robin Woods’a olanda buydu. Onun değişme arzusu Mark Stevens’la olağandışı bir dostluğun oluşmasına yol açtı. Cezaevinde geçirdiği süre boyunca okumayı öğrenmeye karar verdi ve Merriam-Webster’in Collegiate Ansiklopedisini elinde tuttu. Okuma oturumlarından birinde bir hata gördü ve editör Mark Stevens’e mesajının kendisine ulaşacağından emin olmadığı halde haber vermesi gerektiğini hissetti.
Stevens, şaşkınlık ve hayranlıkla yanıt verdi ve bu inanılmaz dostluk birçok mektup ve daha sonra telefon görüşmeleri ile başladı. Sonunda, ilk mektubun başlamasından yaklaşık on yıl sonra, ikili şahsen bir araya geldi.
İlk görüşmelerinde Woods dürüstçe Stevens’a “Seninle bugüne kadar hiç görüşmedim, ama seni çok seviyorum Sen iyi bir adamsın ” dedi.
mark-stevens-1024x752.png

Bu iki insanın ilk görüşte ortak hiçbir şeyleri yoktu; fakat ilham kaynağı, doğru yolda kalmak için destek ve hayat hakkında yepyeni bir bakış açısı buldu.
Bazı ilişkilerin imkansız gibi görünebileceğini düşünebilirsiniz, ancak bu onların büyük ve sevgi ve saygı dolu olamayacağı anlamına gelmez. Sizinle aynı şeyleri yapmayan insanlarla tanışmak, size tamamen yeni ufuklar açacak ve hayata yeni bakış açıları ve birçok yeni fayda sağlayacaktır. Bu tür dostluklar uzun süre dayanamaz gibi görünse de; ömür boyu sürecek olanlar bunlardandır, çünkü birbirinizden öğrenebileceğiniz çok şey var.

life-863037_640.jpg


Kalıplarınızı kırın ve kişisel büyüme elde etmek istiyorsanız rahatlık alanınızdan çıkın. Açık görüşlü olun. Yeni insanlarla tanışmaktan, yeni deneyimler yaşamaktan çekinmeyin.
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)

Benzer konular