Paylaşımın Ve Sohbetin Tek Adresine HoşGeldin, Ziyaretçi!

Forum içeriğine ve tüm hizmetlerimize erişim sağlamak için foruma kayıt olmalı ya da giriş yapmalısınız. Foruma üye olmak tamamen ücretsizdir.

Mu İle İlgili Bilimsel Kanıtlar

[FONT=&quot]James Churchward’dan bu yana konuya ait gayet önemli ve kanıtlayıcı daha birçok keşifler yapılmış yeni yorumlar ve görüşler ortaya konulmuştur. Kıtaların hareketleri oluşumları batış çıkışları üzerine yapılan araştırma ve çalışmalarla söz konusu konu ve sorunlar üzerine gayet müspet sonuçlar ve doneler açığa çıkarılmıştır.

Dünün yetersiz bilgileri günümüzde daha ileri bilgilerle yer değiştirdikçe dünün dogmatizminden ve şartlanmışlıklarından arınarak özgür tavırlarla gerçekler bir bir ortaya konulmakta ve evrime ket vuran bağlayıcı birçok hususlardan kurtulunmaktadır.

Geçmişte pasifikte bir kıtanın var olduğu fikri 1930 yıllarından itibaren bilim adamları arasında gittikçe yaygınlaşmaya başlamıştır. Bu konuda son gelime 1977 de Amerikalı jeofizikçilerin bu fikri benimseyerek kıtaya “Pasifika” adını vermesidir.

Birleşik Amerika’da bir üniversitede görevli iki jeofizikçi Atlantis’in dünyanın tek kayıp kıtası olmadığını bir benzerinin de Pasifik okyanusunda bunduğunu bildirerekbu kıtaya “Pasifika” adını verdiklerini açıklamışlardır.

Jeofizikçilere göre Pasifika Avustralya Kıtasından biraz daha küçüktür. Kıtanın günümüzden 300 milyon yıl önce parçalanmaya başladığı ve bazı küçük kara parçaları ile birleştiği için kıtanın yok olduğu belirtilmiştir.

Jeofizikçileri bu konudaki açıklamalarında ayrıca Pasifika kıtasının Güney Afrika kıtası ile çarpışması sonucu Güney Amerika’nın Pasifik kıyılarındaki dağlık bölgelerin ve özellikle yüksek And Dağlarının oluştuğu iddia edilmekte ve Pasifika ile günümüzdeki Avusturalya ve Antartika kıtalarının milyonlarca yıl önce tek bir süper kıta olarak görüldüğü bu kıtanın parçalanması sonucunda üç kıtanın ortaya çıktığı öne sürülmektedir
[/FONT]
 
Tüm sayfalar yüklendi.

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar (Toplam:0)